kadr z podcastu Drink Champs

Kanye West uważa, że policjant skazany za morderstwo George’a Floyda jest niewinny


16 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W podcaście Drink Champs Kanye West przyznał, że jego zdaniem w sprawie George’a Floyda skazany za morderstwo policjant był niewinny.

“Nie w ten sposób”

Kanye West pozostaje cały czas konsekwentny w szokowaniu kolejnymi wypowiedziami. Tym razem może to jednak odbić się najszerzej ze wszystkich dotychczasowych. W podcaście Drink Champs raper opowiedział o dokumencie Candence Owens, The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM, który podważa cały ruch Black Lives Matters. Kanye przyznał, że jego zdaniem śmierć George’a Floyda była w rzeczywistości spowodowana fentanylem w jego organizmie i że kolano policjanta nie było “na jego szyi w ten sposób”. Rzeczony policjant, Derek Chauvin, został skazany w 2021 roku na 22,5 roku więzienia za nieumyślne morderstwo, w wyniku trzymania kolana na szyi Georga Floyda, przez ponad 9 minut. Ponadto Kanye stwierdził, że “żydowskie media” próbują go uciszyć

Kanye West o sprawie George’a Floyda

White Lives Matters i żydzi

Słowa Kanyego o Black Lives Matters są nawiązaniem do jego ostatnich zachowań. Na Fashion Week pojawił się w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II oraz napisem „White Lives Matters”, co tłumaczył w następujący sposób: “Ten ruch [BLM – przyp. red.] miał ludzi, którzy po prostu brali z niego pieniądze.”. Później w niewiele lepszym guście wypowiedział się na temat osób pochodzenia żydowskiego:

Jestem dziś nieco śpiący, ale gdy się obudzę, zamierzam rozpocząć death con 3 na ludności żydowskiej. Zabawne jest to, że nie mogę być antysemitą, bo czarnoskóre osoby też są Żydami. Również wy, którzy graliście moim kosztem i odrzucaliście każdego, kto sprzeciwiał się waszemu punktowi widzenia. 

Jak do tej pory to właśnie ta wypowiedź rapera wywołała największe kontrowersje. Trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie w życiu Kanye są niezwykle intrygujące, gdy wytrąca swoim fanom z rąk kolejne argumenty na swoją obronę.

W podcaście Drink Champs Kanye West przyznał, że jego zdaniem w sprawie George’a Floyda skazany za morderstwo policjant był niewinny. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins “Nie w ten sposób” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →