kadr z teledysku do utworu „I Wish you roses”, YouTube

Kali Uchis w teledysku do nowego singla. Ten motyw to hit sezonu


20 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Amerykańska artystka Kali Uchis podzieliła się nowym singlem I Wish You Roses. W swojej twórczości kontynuuje wątek miłości i przedstawia go w kwiecistych motywach, przypominających opary wizualne albumów Björk i współczesne trendy modowe.

Kali Uchis z nowym singlem I Wish You Roses

Ostatnie lata są bardzo udane dla wokalistki Kali Uchis. Amerykańska wokalistka obraca się w brzmieniach reggaetonu, funku i R&B, co zaznaczyła na debiutanckim longplayu Isolation z 2018 roku, który otworzył artystce drzwi do kariery. Jej pierwszy hiszpańskojęzyczny album Sin Miedo (del Amor y Otros Demonios) ∞ był nominowany do nagrody Grammy, a singiel telepatía stał się absolutnym hitem w streamingu, podbijając światowe i przede wszystkim latynoskie listy przebojów.

Artystka nie zwalnia tempa. W 2022 roku podzieliła się tanecznym singlem w języku hiszpańskim. NO HAY LEY niesie za sobą przesłanie: w miłości nie obowiązują żadne zasady. Ten rok przynosi nam kontynuację miłosnego przesłania z utworem I Wish You Roses, tym razem po angielsku. Kali Uchis ponownie nie zwalnia tempa, snując marzycielską opowieść w miękkich, romantycznych rytmach R&B.

Ten utwór jest o tym, jak uwolnić się od kogoś poprzez miłość. Może dotyczyć to przyjaciela, kochanka, czy kogokolwiek innego, ale chodzi po prostu o świętowanie tego, że ktoś odchodzi z twojego życia, bez poczucia urazy

— tłumaczyła Uchis.

Kwiecisty teledysk wpisuje się w trendy

Kali Uchis razem z utworem udostępniła również teledysk w reżyserii Cho Gi-Seoka z Korei Południowej. Zawiera wiele motywów kwiatowych i przywołuje na myśl estetykę Björk, która w wielu wizualnych projektach wykorzystywała naturę. Przy ostatnim albumie Fossora to kraina grzybów, ale Utopia zanurza się w wątku żywych organizmów, co pokazuje w zapierających dech w piersiach teledyskach do albumu. Islandzka artystka zawsze wyznaczała trendy, a motyw flora jest tego świetnym przykładem.

W wideoklipie Kali Uchis widać również bezpośrednie odniesienia do takich filmów, jak American Beauty, czyli słynnej sceny, w której jedna z bohaterek zanurza się w płatkach róż. Można również dostrzec klimat teledysków z lat 90. — temat oraz niektóre rozmyte momenty klipu kojarzą się z Where The Wild Roses Grow zespołu Nick Cave & The Bad Seeds i Kylie Minogue.

Artystka świetnie wpisuje się również trendy na sezon 2023. W modzie dosłownie kwitnie — projektanci prezentują kolekcje pełne geometrycznych, dużych kwiatów, pąków, płatków czy całych łąk. Nie mówimy tutaj o delikatnych printach, ale dużych roślinnych motywach, najlepiej w jak najbardziej naturalnych kolorach. Podziwiane są między innymi projekty polskiej projektantki Magdy Butrym, która często wykorzystuje w swoich projektach różane kształty.

Amerykańska artystka Kali Uchis podzieliła się nowym singlem I Wish You Roses. W swojej twórczości kontynuuje wątek miłości i przedstawia go w kwiecistych motywach, przypominających opary wizualne albumów Björk i współczesne trendy modowe. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →