fot. Jacek Poremba

Julia Marcell jako Amber VHS w cyberpunkowym świecie Neo Miami


07 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Julia Marcell ujawniła swoje alter ego i jako Amber VHS wydała utwór Fly Me to The Moon. Tym samym zagłębiła się w uniwersum fikcyjnego Neo Miami i dołączyła do projektu NFT.

Julia Marcell – pięciogwiazdkowa celebrytka Disco Solaris

Nowy alias to nowa muzyka, ale jak będzie brzmieć Julia Marcell w tak abstrakcyjnym wydaniu? Ostatnie solowe treści od artystki to album Skull Echo, przełomowy zarówno w kwestii jej twórczości, jak i popularności. Pierwszy prawie całkowicie po polsku, odważniejszy, mroczniejszy i zdecydowanie bardziej niepokojący niż wcześniejsze propozycje wokalistki. Estetyka nie do końca zdrowego napięcia sprzyjała artystce: był to na pewno jeden z ciekawszych projektów na polskim rynku w 2020 roku.

Początek 2022 roku zwiastują zaś kolejne niespodzianki. Julia przyjmuje pseudonim Amber VHS i staje się gwiazdą w Neo Miami – cyberpunkowym, fikcyjnym świecie. Utwór Fly Me To The Moon promuje projekt NFT Disco Solaris.

Przeczytaj: Ten Typ Mes wydał pionierski singiel dostępny jako NFT

Julia Marcell NFT Disco Solaris Fly Me to The Moon
fot. materiały prasowe

Julia Marcell czy Amber VHS?

Utwór Fly Me To The Moon jest nasączony retro energią i klimatem przywodzi na myśl oldschoolowe dyskoteki z amerykańskich filmów. Minimalistyczny visual dodatkowo podkreśla aurę samej piosenki – nietrudno się w nią wczuć przy wibrującej linii basowej. Numer kusi nostalgią, choć jednocześnie ścierają się w nim pewne niezidentyfikowane futurystyczne brzmienia.

Julia Marcell wciela się w Amber VHS, znaną w całym Neo Miami gwiazdkę Disco Solaris. Artystka stworzyła muzykę, która stanie się soundtrackiem całego projektu NFT.

Disco Solaris to retrotopijny, osadzony w alternatywnych latach 80-tych projekt NFT, oparty na ekologicznej sieci Cardano. To eksperyment, łączący technologię blockchain z elementami gier fabularnych i wideo. Posiadacze tokenów z kolekcji Disco Solaris zasiedlą pozaziemskie Neo Miami, łączące styl nowoczesnego ekomiasta i neonowej metropolii znanej choćby z kultowego serialu kryminalnego z Donem Johnsonem. Mieszkańcy Neo Miami będą mieli wpływ na kształt fabuły Disco Solaris i wygląd miasta oraz szansę odkrycia, kim jest jego architekt i co kryje się poza granicami biokopuły. Jedną z mieszkanek Neo Miami i częstą bywalczynią Disco Solaris – największej dyskoteki w mieście – jest właśnie Amber VHS (Julia Marcell), której piosenki będą soundtrackiem projektu.

W skład zespołu Disco Solaris obok Julii wchodzą specjaliści z kilku branż, m.in. twórcy gier, programista blockchain, grafik, animator i artysta VFX. 

– czytamy w informacji prasowej.

Amber VHS – Fly Me To The Moon

Premiera Disco Solaris zaplanowana jest na przełom stycznia i lutego 2022 roku.

Julia Marcell ujawniła swoje alter ego i jako Amber VHS wydała utwór Fly Me to The Moon. Tym samym zagłębiła się w uniwersum fikcyjnego Neo Miami i dołączyła do projektu NFT. Julia Marcell – pięciogwiazdkowa celebrytka Disco Solaris Nowy alias to nowa muzyka, ale jak będzie brzmieć Julia Marcell w tak abstrakcyjnym wydaniu? Ostatnie solowe […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →