fot. Castle Fine Art

Johnny Depp sprzedaje portrety Heatha Ledgera i Boba Marleya swojego autorstwa. Podobni?

Obserwuj nas na instagramie:

Cztery sitodruki, które stworzył Johnny Depp, wyceniane są przez londyńską galerię na 17,5 tysiąca funtów. To ponad 90 tys. złotych.

Przyjaciele i idole

Kolekcja, o której mowa, nosi nazwę Friends & Heroes II i składa się z czterech obrazów – każdy opatrzony autografem Deppa. Oprócz wizerunków Heatha Ledgera i Boba Marleya, aktor i muzyk stworzył też portrety Rivera Phoenixa i Huntera S. Thompsona. Obaj byli jego przyjaciółmi – pierwszy zmarł w 1993 roku w wyniku przedawkowania narkotyków w klubie należącym do Deppa, drugi popełnił samobójstwo w 2005 roku. Co ciekawe, amerykański aktor zagrał słynnego dziennikarza i pisarza w filmie Las Vegas Parano.

Odręczne ozdobniki

Jak wynika z opisu opublikowanego na stronie galerii, każdy z obrazów to wizja legendarnej postaci powstała na podstawie osobistych przeżyć i wrażeń Johnny’ego Deppa. Stworzył ją „na podstawie „fotograficznych materiałów” i „ożywił swoimi charakterystycznymi, odręcznymi ozdobnikami”.

Sitodruki idą jak woda

To nie pierwszy raz, kiedy sitodruki z legendarnymi postaciami trafiają na aukcję – dwa tygodnie temu wystawiono 780 odbitek dzieł Deppa i sprzedały się na pniu. W zeszłym roku natomiast do sprzedaży trafił inny zestaw portretów, wśród których były wizerunki Keitha Richardsa, Ala Pacino, Boba Dylana i Elizabeth Taylor.

Uratować karierę

Trudno w przypadku poniższych sitodruków mówić o jakiejś wielkiej „sztuce” – tym bardziej, że to masowa produkcja. Dopatrywać się raczej można szybkiej próby zmonetyzowania własnej popularności przez Deppa. Nic dziwnego – aktor chce prawdopodobnie uratować swoją karierę, która została mocno nadwątlona przez proces z byłą żoną. Sprawa, która toczyła się między Johnnym Deppem i Amber Heard, była jednym z największych medialnych wydarzeń 2022 roku. Internet krok po kroku śledził jej przebieg, wielokrotnie traktując ją jako swego rodzaju celebryckie show. Depp pozwał Heard za zniesławienie. Aktorka przedstawiła się jako ofiara przemocy domowej, co doprowadziło jej byłego męża do publicznego ostracyzmu i utraty kontraktów filmowych. Depp zażądał od niej pięćdziesięciu milionów dolarów odszkodowania i po trwającym półtora miesiąca procesie, na początku czerwca sąd w Wirginii wydał wyrok na jego korzyść. Amber Heard została zobowiązana do zapłaty piętnastu milionów dolarów odszkodowania, a ona sama miała otrzymać dwa miliony dolarów odszkodowania wyrównawczego.

Cztery sitodruki, które stworzył Johnny Depp, wyceniane są przez londyńską galerię na 17,5 tysiąca funtów. To ponad 90 tys. złotych. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Przyjaciele i idole Kolekcja, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →