Joaquin Phoenix i Rooney Mara w filmie „Bez obaw, daleko nie zajdzie”

„The Island”: Joaquin Phoenix i Rooney Mara w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego


25 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

To kolejny film polskiego reżysera, którego Zimna wojna nominowana była do trzech Oscarów, a Ida otrzymała – jako pierwszy w historii pełnometrażowy polski film – statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Psychologiczny thriller

Film pod roboczym tytułem The Island (ang. Wyspa) jest luźno oparty na faktach. Opowiada historię amerykańskiej pary, która decyduje się na ucieczkę z dala od cywilizacji na opustoszałą wyspę. Ich plany budowania własnego raju szybko legną jednak w gruzach, gdy na wyspie zjawia się hrabina z dwoma kochankami i planem budowy luksusowego hotelu. Według oficjalnego opisu filmu możemy spodziewać się psychologicznego thrillera, w którym „zazdrość i pokusa doprowadzą do niewierności, zdrady, a w końcu do morderstwa”.

Prywatnie i zawodowo

Phoenix i Mara to para zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wspólnie produkują zaangażowane filmy dokumentalne, skupione szczególnie na prawach zwierząt (m.in. Dominion). Występują w nich także jako narratorzy. Przede wszystkim mają również na koncie kilka wspólnych fabuł, w których pojawili się razem na ekranie. Zagrali w takich produkcjach, jak Maria Magdalena, Ona i Bez obaw, daleko nie zajdzie (na zdjęciu powyżej). Joaquin Phoenix, zdobywca Oscara za Jokera, pojawi się niedługo w Napoleonie Ridleya Scotta, w którym zagra tytułowego francuskiego męża stanu. Dwukrotnie nominowaną do nagrody Akademii Rooney Marę będzie można natomiast wkrótce zobaczyć w filmie Women Talking, o którym pisaliśmy TU.

Paweł jest mistrzem, jeśli chodzi o mocne dramaty i nie ma sobie równych w tworzeniu atrakcyjnych, ale emocjonalnie złożonych postaci, których istnienie mogłoby wydawać się niemożliwe – szczególnie jeśli chodzi o ich życie uczuciowe. W The Island walkę o władzę, a także tematy miłości i śmierci wzmacnia filmowy styl Pawła, który wkomponuje dodatkowo do tej opowieści piękno dzikiej natury. Dzięki genialnej obsadzie tajemnica morderstwa osadzona w epickim krajobrazie wydaje się ponadczasowa, choć poruszane tematy są współczesne, uniwersalne i bardzo bliskie widzowi

– powiedziała Tanya Seghatchian, jedna z producentek filmu.

Zdjęcia do The Island mają ruszyć w 2023 roku. Jedną z producentek filmu jest Ewa Puszczyńska, od wielu lat współpracująca z Pawłem Pawlikowskim (była producentką jego Idy i Zimnej wojny).

To kolejny film polskiego reżysera, którego Zimna wojna nominowana była do trzech Oscarów, a Ida otrzymała – jako pierwszy w historii pełnometrażowy polski film – statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →