fot. Rich Fury/Getty Images

Jason Momoa dołącza do jubileuszowej obsady „Szybkich i Wściekłych”


31 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rodzina Vina Diesela powiększyła się właśnie o kolejnego twardziela. Jason Momoa zawita na planie nowych Szybkich i Wściekłych.

Jason Momoa strzela prosto w dziesiątkę

Amerykanin zdążył już podbić serca widzów w takich produkcjach jak Diuna Denisa Villeneuve’a, w której zagrał Duncana Idaho, Gra o Tron George R.R. Martina, gdzie rozkochał w sobie fanów swoją rolą Khala Drogo, czy też w filmie Jamesa Wana jako tytułowy bohater – Aquaman. Przez lata swojej pracy Jason Momoa wykreował sobie także markę prawdziwego twardziela, który nie obawia się niczego. Nic więc dziwnego, że, jak podaje The Hollywood Reporter, w nowej, dziesiątej już odsłonie filmu Szybcy i Wściekli, będzie on prawdziwym czarnym charakterem! Ostrzegają nas jednak przed tym, by nie snuć wybiegających w przyszłość teorii, ponieważ scenariusz dalej poddawany jest zmianom, które mogą wpłynąć na każdą ze stron konfliktu i opowiadaną w nich historię.

Przeczytaj także: „Diuna” – recenzja ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a

Oczywiście warto też wspomnieć o tym, że Jasona Momoa na planie wspierać będą poprzednie gwiazdy serii, ponieważ w jubileuszowej odsłonie Szybkich i Wściekłych pojawią się także: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Sung Kang, a także Charlize Theron.

Odejście Dwayne’a Johnsona z serii filmów Szybcy i Wściekli w świetle skandalu

Jason Momoa zastąpi w filmowym składzie jego byłą gwiazdę – Dwayne’a Johnsona, o którego odejściu dowiedzieliśmy się na początku tego roku. Jak wiedzą pewnie fani serii, aktor był skłócony z kolegą po fachu, Vinem Dieselem, od czasów ósmej odsłony produkcji. Ten drugi na wieść o odejściu Johnsona próbował go publicznie namówić na powrót do świata Szybkich i Wściekłych. Na odpowiedź musieliśmy trochę poczekać, ale w udzielonym ostatnio przez 49-latka wywiadzie usłyszeliśmy jasny przekaz:

Powiedziałem Dieselowi wprost, że nie wrócę do obsady. Byłem stanowczy i zdecydowany. Powiedziałem też, że zawsze będę wspierał produkcję i kibicował tej franczyzie, by osiągnęła sukces, ale nie ma szans, żebym do niej wrócił.

– Dwayne Johnson w wywiadzie na antenie CNN.
Jason Momoa
Jason Momoa, AP Photo / Jordan Strauss

Szybcy i Wściekli 10 – data premiery

Reżyserem nowej części Szybkich i Wściekłych jest Justin Lin, a data premiery po wcześniejszych opóźnieniach została ponownie zapowiedziana i film ma zadebiutować w kinach 19 maja 2023 roku. Co więcej, jedenasta część ma się pojawić rok później, a to oznacza, że Jason Momoa ma przed sobą naprawdę szybkie i intensywne wejście w nowe uniwersum.

Rodzina Vina Diesela powiększyła się właśnie o kolejnego twardziela. Jason Momoa zawita na planie nowych Szybkich i Wściekłych. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Jason Momoa strzela […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →