Co nowego na Jarocinie? Kolejni artyści ogłoszeni!


16 marca 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Za nami drugie ogłoszenie artystów, który zagrają na Jarocin Festival 2017. Sprawdźcie, kto zagra 14-16 lipca w Jarocinie.

Kiedy sezon festiwalowy rozpędzi się na dobre, do Jarocina przyjadą najwięksi polscy przedstawiciele scenie muzycznej. W tym roku do współpracy nad line-upem zaproszono Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade, a także Krzysztofa Zalewskiego. To między innymi dzięki nim do listy artystów, którzy pojawią się 14-16 lipca w Jarocinie, w pierwszej kolejności dołączyli – Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz, Decapitated, Kaliber 44, Happysad czy Mitch & Mitch.

Nadeszła pora na kolejne ogłoszenia wykonawców, którzy znajdą się w programie Jarocin Festival 2017. Do składu dołącza zespół Ørganek, który dopiero co otrzymał trzy nominacje do Fryderyków. W Jarocinie zaprezentuje materiał z płyty „Czarna Madonna”. Kolejnym zespołem jest Lao Che, który ma już status prawdziwej marki na polskiej scenie rockowej. Ich najnowsza płyta jest dedykowana dorosłym, którzy mogą spojrzeć na świat zarówno z perspektywy dojrzałej osoby, jak i… dziecka.

Jarocin Festival 2017: Trochę nostalgii, trochę nowe otwarcie

Wyjątkowym, nostalgicznym wydarzeniem będzie koncert Illusion. Gdańska grupa obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie powstania. Kapela szykuje z tej okazji specjalny, wspomnieniowy set, w którym znajdą się zarówno nowe utwory, jak i kompozycje z wczesnych lat ich działalności.

Jarocin otwiera się też na inne gatunki, dlatego do jego skłądu dołączył jeden z najbardziej popularnych raperów w Polsce – O.S.T.R. Alternatywne oblicze Jarocina odsłoni art-rockowa grupa Lilly Hates Roses, która zaprezentuje projekt związany z legendarną grupą The Smiths.

Ruszyły także eliminacje do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych, który w tym roku walczy o odzyskanie swojego kulturowego statusu. Do 22 marca na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl swoje zgłoszenia mogą nadsyłać zespoły, które jeszcze nie wydały oficjalnie płyty. W puli nagród znalazł się występ na jednej z głównych scen festiwalu, nagranie singla i możliwość supportowania jednej z gwiazd festiwalu na jej jesiennej trasie. W jury konkursu znaleźli się Krzysztof Zalewski (Ambasador JRM), Piotr Metz (dyr. muz. Programu Trzeciego Polskiego Radia), Michał Wiraszko, Tomasz Jankowski (Koordynator JRM), a także Artur Rawicz (CGM.pl).

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.