kadr z klipu do utworu „Nie wierz nigdy kobiecie” Piotra Frączewskiego i Jana Borysewicza

Jan Borysewicz wypowiedział się na temat Maty. O Young Leosi wolał milczeć


24 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Jan Borysewicz był gościem ostatniego odcinka Hejt Parku, gdzie wypowiedział się na temat kilku młodych gwiazd muzyki, m.in. Maty.

O Young Leosi nie będę się wypowiadał, bo nie chcę nikogo ranić

Legendarny gitarzysta zespołu Lady Pank, Jan Borysewicz, był gościem ostatniego odcinka programu Hejt Park na Kanale Sportowym. Pojawił się tam, by promować książkę, która ukaże się we wrześniu: Mniej obcy, będącą wywiadem-rzeką przeprowadzonym przez Marcina Prokopa. Jeden z widzów, który zadzwonił do programu, zapytał gościa programu o zdanie na temat muzyki Maty oraz Young Leosi. Oto jaką odpowiedź otrzymał:

O Young Leosi nie będę się wypowiadał, bo nie chcę nikogo ranić (…) Mata i Taco są teraz bardzo modni. Kiedyś była taka moda, że były dwa obozy – jeden był za Lady Pank, drugi za Republiką. Młodzież ma w tej chwili nowy szlak, nowe trendy muzyczne. Jeżeli chodzi o twórczość Maty, są niektóre rzeczy, które mi się bardzo podobają. Są to teksty, które uważam, że mogłyby konkurować z tekstami, które pisał Andrzej Mogielnicki. On porusza bardzo ważne tematy i myślę, że jest to coś ciekawego (…) Szczerze mówiąc dla mnie w tym, co robi Mata, nie ma za dużo muzyki. Ja słucham takiej muzyki, gdzie jest muzyka przez duże „M”, gdzie są dźwięki, gdzie można się wsłuchać w tę muzykę. W utworach Maty słucha się głównie tekstów, przekazu słownego.

Ktoś, nie zgadzając się z opinią Jana Borysewicza na temat młodych artystów, mógłby stwierdzić, że nie ma on nic wspólnego z rapem, więc jego opinia jest mniej istotna. Otóż nic bardziej mylnego.

Rozbójnik Alibaba & Lady Pank ft. Peja – To Nie Koniec Świata

Jan Borysewicz i polski rap

Legendarny gitarzysta Lady Pank jest współautorem płyty Bal Maturalny, nagranej wspólnie z Robertem M, podpisującym się wówczas jako Rozbójnik Alibaba. Był on w późniejszych latach osobą współodpowiedzialną za powstanie Gangu Albanii. Wydany w 2014 roku nakładem Prosto Label Bal Maturalny przyniósł Rozbójnikowi Alibabie oraz Janowi Borysewiczowi platynową płytę. Wśród gości, którzy pojawili się na albumie, byli m.in. Borixon, VNM, Bonson, Peja, ale także postaci bliższe stylistycznie gitarzyście m.in. Krzysztof Cugowski, Paweł Kukiz czy cały zespół Lady Pank.

Jan Borysewicz był gościem ostatniego odcinka Hejt Parku, gdzie wypowiedział się na temat kilku młodych gwiazd muzyki, m.in. Maty. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →