Chaos pełen idei Wojtka Mazolewskiego tylko dwa razy na żywo


09 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli myślimy o współczesnej polskiej scenie jazzowej, to najczęściej przychodzą nam do głowy Urszula Dudziak, Leszek Możdżer i Wojtek Mazolewski. Ten ostatni wpada chyba na najbardziej szalone muzyczne połączenia.

Jazz to wolność od ograniczeń. Rytmicznych, melodycznych i form, które go ograniczają. Wszystko spaja miłość do muzyki i talent. Dokładnie taki jest nowy projekt Mazolewskiego – Chaos pełen idei. Premiera albumu odbyła się 4 listopada.

Na płycie stara gwardia – Wojtek Waglewski, John Porter, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz – spotyka się z reprezentantami młodego pokolenia – Justyną Święs i Piotrem Ziołą. Jesteśmy wrzuceni w świat, w którym jazz, hip-hop, rock, pop i blues żyją w zgodzie.

Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć. Krążek wrzuca nas w świat różnorodności. Jedyny problem to mała liczba koncertów promujących wydawnictwo. Pierwszy miał miejsce w Częstochowie jeszcze w październiku. Kolejne zapowiedziane odbędą się w Poznaniu 10 grudnia i Warszawie 12 grudnia. Gościnnie pojawią się na nich Justyna Święs i John Porter.

Dlaczego tak niewiele? Po pierwsze Wojtek do projektu zaprosił tak wielu muzyków, że logistyka może być problematyczna. Drugim powodem może być popularność jego innych projektów. Ten człowiek przecież gra dzień w dzień w różnych miastach, w różnych krajach. Dajcie mu odpocząć!

Sprawdź także:
Electro-Acoustic Beat Sessions: Tchnąć w jazz ogień

Jeśli myślimy o współczesnej polskiej scenie jazzowej, to najczęściej przychodzą nam do głowy Urszula Dudziak, Leszek Możdżer i Wojtek Mazolewski. Ten ostatni wpada chyba na najbardziej szalone muzyczne połączenia. Jazz to wolność od ograniczeń. Rytmicznych, melodycznych i form, które go ograniczają. Wszystko spaja miłość do muzyki i talent. Dokładnie taki jest nowy projekt Mazolewskiego – […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →