“Jaki Rap Taki Podcast”: Leosia, szklanki, TikTok i Bacardi, Mielzky z CatchUp w 2020 oraz nowy podatek mediowy


15 lutego 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Jak stworzyć muzyczny viral na TikTok, a zarazem nieudaną reklamę alkoholu? Czy uzależnienia w połączeniu z ogromnym szumem medialnym i wymaganiami fanów to dobry sposób na sukces? Jakich roszad między wytwórniami możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Czy nowa ustawa mediowa będzie miała wpływ na branżę rapową?

Jaki Rap Taki Podcast – nowy odcinek już jest

LEOSIA, szklanki, TikTok i Bacardi

Rok 2020 przyniósł nam mnóstwo reklam z udziałem raperów i ta tendencja w bieżącym roku będzie raczej się utrzymywać. Niestety co stanie się, gdy ta współpraca, z którejkolwiek ze stron nie pójdzie po myśli? Odpuścić deal, stworzone zdjęcia, klipy czy utwory można wrzucić do szuflady lub też wyblurować logo lokowanej marki i wypuścić piosenkę, która staje się viralem na TikToku. Tak też zrobiła podopieczna Żabsona, z projektu Internaziomale – Young Leosia. Jej najnowszy utwór stał się hitem w sieci, a potencjalny deal z Bacardi? Myślę, że liczby pod klipem i nowe współprace na horyzoncie osłodzą nieco żal po nieudanej współpracy.

Young Leosia Jaki Rap Taki Podcast

Jak potoczy się kariera Przemka Fergusona?

Przemek Ferguson to pierwszy, nowy artysta w StoproRap, po przejęciu wytwórni przez MyMusic. Wysoki kontrakt, wizja współpracy z profesjonalistami, próba poradzenia sobie z chorobą alkoholową i uzależnieniem, tak rysowała się przyszłość młodego rapera z Mazur. Niestety nieudana walka z nałogiem i zbyt duży szum wokół artysty przekuły się z internetowe potyczki z wytwórnią, serię niefortunnych publikacji, które zakończyły się kilkumiesięczną ciszą oraz przeprosinami na początku 2021 roku. Jakie są perspektywy dla Fergusona, jak jego dalsza kariera w StoproRap się potoczy? Dowiecie się z dwunastego odcinka Jaki Rap Taki Podcast.

Mielzky i CatchUp w 2020

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku jest album Mielzkiego. Po świetnie przyjętym singlu CEL opublikowanym na kanale labelu 2020 apetyt fanów został pobudzony, a oczekiwania rosną. O tym, dlaczego 2020, nie Szpadyzor Records, kto jeszcze dołączył do warszawskiej wytwórni i jak przekuwa się popularność na Twitch w sukces, możecie usłyszeć od Jacka i Bartka w najnowszym epizodzie.

ZUI powraca w barwach nowej wytwórni SLOVO Koncept

Mimo, że projekt 2020 jest jednym z najprężniej rozwijających się, to nie tylko wytwórnia należąca między innymi do Taco Hemingway’a i PRO8L3M-u aktywnie działa z nowymi artystami. Swoje siły na rynku wydawniczym postanowili połączyć Małolat oraz muzycy znani z zespołów XANNAX i RedLips, a jako pierwszego artystę zwerbowali ZUI. Raperka niezwiązana już z SBM Label, po dłuższej przerwie wraca z nowym projektem, ogłaszając huczny powrót na rynek.

ZUI SLOVO Koncept Jaki Rap Taki Podcast

Koncerty w 2021 roku

Na ten moment przyszłość koncertów w 2021 jest niejasna, a artyści i organizatorzy mogą żyć nadzieją, że dane będzie im działać, chociaż w takiej formie jak podczas zeszłorocznych wakacji. Brak jasnych komunikatów rządu, niskie tempo szczepień czy kolejne mutacje wirusa to tylko jedne z wielu problemów, które mogą czekać na nas w tym roku. Czy start pierwszy koncertów w przeciągu najbliższych dni to dobry pomysł i czy faktycznie zobaczymy się pod sceną tego lata?

Ustawa mediowa a rap

W ostatnim czasie mówiło się bardzo dużo o proteście mediów i konsekwencjach nowego podatku nakładanego na koncerny medialne. Opodatkowanie to nie jedyna kwestia, z jaką przyjdzie się zmierzyć, ponieważ nowa ustawa narzuca na radio zwiększenie udziału polskiej muzyki do 49%. Jaka stacje radiowe mogą na to zareagować, jakie przyniesie to konsekwencje i czy ma związek z rapem, o tym a ostatnim odcinku Jaki Rap Taki Podcast.

LEOSIA, szklanki, TikTok i Bacardi, MIELZKY z CATCH UP w 2020 oraz nowy PODATEK MEDIOWY!-JRTP S02E12

Jak stworzyć muzyczny viral na TikTok, a zarazem nieudaną reklamę alkoholu? Czy uzależnienia w połączeniu z ogromnym szumem medialnym i wymaganiami fanów to dobry sposób na sukces? Jakich roszad między wytwórniami możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Czy nowa ustawa mediowa będzie miała wpływ na branżę rapową? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →