Intruz i Gural jako pariasi w nowym singlu


02 października 2021

Podziel się newsem:

Promocja kolejnego albumu spod szyldu Step Records nabiera rozpędu. Tym razem ze wspólnym trackiem wyskoczyli Intruz i Gural.

Powrót po pięciu latach

W tak szybko rozwijającej się branży rok 2014 wygląda już niemal jak prehistoria. To właśnie wtedy na rynku pojawił pierwszy krążek opolskiej wytwórni Step Records, rozpoczynając sagę Rap Najlepszej Marki. Znaleźli się na nim nie tylko gracze związani z labelem, ale także goście z innych rejonów sceny. Premierowe wydawnictwo z pewnością przypadło go gustu sporej części audytorium, bo udało mu się uzyskać status złotej płyty.

Takie samo wyróżnienie dostała również druga część cyklu, na której pojawił się m.in. rozbudowany remix kawałka Proforma 2 śp. Bezczela. Dwójka pojawiła się na rynku w 2016, więc na kolejny tego typu ruch ze strony Stepu trzeba było czekać pół dekady. Pierwszym utworem zapowiadającym nowość został Kamil Stoch Dawida Obserwatora i Dedisa. Drugim – Nasze słowa, w którym oprócz przed chwilą wspomnianych udzielili się też Epis, Śliwa oraz Intruz. I to właśnie ten ostatni jest współautorem trzeciego singla.

DEDIS x INTRUZ x EPIS x OBSERWATOR x ŚLIWA – Nasze słowa (prod. Fantom)

Wieś zielona, niekoniecznie radosna

Trzeba przyznać, że sznyt utworu My Pariasi jest dosyć zaskakujący. A to dlatego, że jego elementy są z bardzo różnych parafii. Bit, którego autorem jest Sokollo, to westcoastowe piszczały, klip przywodzi na myśl dawne czasy na polskiej wsi, a są jeszcze przecież raperzy.

Intruz wyszedł kawałek poza swój znany krąg tematyczny i postarał się poszukać połączenia swoich doświadczeń z tematem społecznego gniewu. Gural wjechał zaś z idealnym flow, lecz z pewnością brzmi jak ktoś z nieco innej bajki treściowej i formalnej. Jak to zagrało? Cokolwiek specyficznie. Ale wywołuje emocje.

Intruz x DonGURALesko – My Pariasi (prod. Sokollo)

Premiera składanki już niebawem

Trzecia część serii ukaże się 26 listopada tego roku. Osoby stojące za tym projektem mówią o nim tak:

Związani i zaprzyjaźnieni z wytwórnią artyści położyli kozackie zwrotki w nietuzinkowych kolaboracjach. Jest to już trzecia część serii RNM, jednak z całą pewnością traktować można ją szczególnie, wydawnictwem tym bowiem wytwórnia Step Records świętuje swoje… 15-lecie! Składać będą się na nie dwie płyty, na których usłyszymy podkłady od cenionych polskich producentów. Ksywy ich oraz artystów, którzy znajdą się na albumie, poznacie niebawem, ale jedno jest pewne – będziecie pozytywnie zaskoczeni!

Oczywiście samej płycie będzie towarzyszyć również całkiem rozbudowany merch. Nie wiemy za to wciąż, jak będzie prezentować się tracklista. Niewątpliwie warto wyczekiwać wieści, tuż po zapoznaniu się nie tylko z singlami, ale też okładką.

Step Records Rap Najlepszej Marki
Okładka albumu Rap Najlepszej Marki III Step Records

Promocja kolejnego albumu spod szyldu Step Records nabiera rozpędu. Tym razem ze wspólnym trackiem wyskoczyli Intruz i Gural. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Powrót […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →