Zmarł Bezczel. Raper miał 37 lat [Aktualizacja]


21 września 2021

Podziel się newsem:

Raper z białostockiej Fabuły nie żyje. Tragiczną informacją podzielili się Kafar i Książę Kapota, żegnając Bezczela. Informację potwierdza coraz więcej raperów.

Bezczel nie żyje. Przyczyna śmierci nie jest znana

Wieść o śmierci rapera z coraz większą prędkością obiega Internet. Autora A.D.H.D pożegnali m.in. Peja, TPS i Łysondżi. Jako pierwsi o stracie poinformowali Kafar Dixon 37 oraz Książę Kapota. Do tej pory nie wiadomo, w jakich okolicznościach zmarł raper. Nie pojawiły się żadne potwierdzone informacje, a wszelkie informacje w Internecie to jedynie domysły.

Aktualizacja: Step Records wydało oświadczenie

Opolska wytwórnia opublikowała specjalne oświadczenie dotyczące śmierci rapera. Step Records ujawniło, że przyczyną śmierci Bezczela było prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca.

Drodzy, na prośbę rodziny Michała „Bezczela” Banaszka chcemy zdementować wszelkie nieprawdziwe informacje pojawiające się mediach w związku z jego śmiercią. Przyczyną zgonu Michała było prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca. Straciliśmy nie tylko świetnego rapera, ale przede wszystkim dobrego, serdecznego kolegę z którym wszyscy mamy moc wspaniałych wspomnień. Prosimy o uszanowanie żałoby najbliższych zmarłego i nieszerzenie nieprawdziwych teorii związanych z jego odejściem.

Czytamy w oświadczeniu.

Dorobek artystyczny Bezczela

Bezczel urodził się18 stycznia 1984 w Białymstoku. W trakcie swojej kariery muzycznej współpracował z najpopularniejszymi raperami w branży, jak Peja, Ten Typ Mes, Paluch. Silnie zakorzeniony w lokalnej scenie, przecinał się w działaniach z Hukosem i Cirą, działał w składzie Fabuła, z którą wydał dwa albumu: Dzieło sztuki oraz Made in 2 wydane nakładem Step Records.

Po okresie z Fabułą, raper nagrał 0,7 na dwóch w duecie z Kobrą pod szyldem RPS Enterteyment. Po projektach współtworzonych z innymi raperami, Bezczel zdecydował się na działalność solową. Debiutanckim materiałem nagranym w pojedynkę było A.D.H.D. Album promował ówczesny hit Prawo ponad prawem. Raper sprzedał ponad 15 tysięcy egzemplarzy, w wyniku czego płyta pokryła się złotem.

W trakcie solowej działalności, Bezczel kontynuował przecinanie się z innymi raperami w utworach. W hitowej Proformie udzielili się np. Sitek, VNM, Pyskaty, Ero i koledzy z FabułyEde i Poszwixxx.

W międzyczasie raper zmagał się z bardzo poważną chorobą słuchu, w wyniku której przeszedł operację wszczepienia implantu słuchu.

Po drugim solowym projekcie, tj. Słowo honoru, Bezczel wrócił na chwilę do szerszej kooperacji z innymi raperami. W wyniku tej współpracy powstała Kontrabanda: brat bratu bratem z Chadą i Z.B.U.K.U. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. KaeN i Sitek. Album osiągnął status złotej płyty.

Ostatnim albumem Bezczela jest 8 bila wydana w czerwcu 2018 roku. Raper przeszedł wówczas na swoje, zakładając A.D.H.D. Label.

Bezczel – Prawo ponad prawem

Raper z białostockiej Fabuły nie żyje. Tragiczną informacją podzielili się Kafar i Książę Kapota, żegnając Bezczela. Informację potwierdza coraz więcej raperów. Bezczel nie żyje. Przyczyna śmierci nie jest znana Wieść o śmierci rapera z coraz większą prędkością obiega Internet. Autora A.D.H.D pożegnali m.in. Peja, TPS i Łysondżi. Jako pierwsi o stracie poinformowali Kafar Dixon 37 […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →