Unsplash

Instagram prezentuje zupełnie nową funkcję Stories


22 lipca 2021

Podziel się newsem:

Instagram jest – tak mi się przynajmniej wydaje – najpopularniejszym obecnie serwisem social media. Jego przystępność stanowi niewątpliwie ogromny plus dla wszystkich jego użytkowników, od osób prywatnych aż po influencerów. Portal właśnie wprowadził kolejne udogodnienie korzystania ze Stories.

Instagram z misją: dotrzeć do całego świata

Póki co, sądzę, że pozycja tego danego serwisu społecznościowego wciąż nie jest zagrożona. Rosnącą i realną konkurencję jest oczywiście TikTok, lecz z wielu powodów, artyści, influencerzy oraz podobne postaci, za swoje pierwsze i główne medium przekazu wybierają właśnie Instagram. Jest to przypuszczalnie kwestia ilości użytkowników, pewnego kontentu, a także (najważniejsze) zasięgów. Ze swoich własnych obserwacji widzę, że filmiki nawet dużych i zweryfikowanych twórców na TikToku często gęsto mają mniej wyświetleń niż wynikałoby to ze średniej. Nie bez przyczyny tiktokerzy namawiają swoich obserwujących do followania ich właśnie na insta.

Przeczytaj: Okładki polskich albumów w wersji LEGO. Sprawdź wyjątkowy profil na Instagramie

W środę, serwis zaprezentował zupełnie nową funkcję, która sprawi, że globalne korzystanie z aplikacji stanie się jeszcze łatwiejsze, niż było dotąd. Nie będzie problemu żeby porozumieć się z osobami z zagranicy – medium opracowało sposób na zniesienie pewnej bariery językowej.

Instagram nowa funkcja stories

Instagram – multikulti i multilanguage

Nowa funkcja aplikacji służy do tłumaczenia Stories – czyli zdjęć lub filmików zapisywanych na naszym profilu przez dwadzieścia cztery godziny. Dzięki niej użytkownicy platformy będą mogli bez żadnego wysiłku przełożyć sobie obcojęzyczny tekst na własny język. W tłumaczeniowej puli figuruje nieco ponad 90 języków.

Na ten moment, opcja translatora działa jedynie w przypadku tekstu, ale niewykluczone, że w przyszłości zostanie również wprowadzona do tłumaczenia dźwięku. Żeby skorzystać z najnowszego narzędzia oferowanego przez Instagram, użytkownicy muszą dotknąć Story i kliknąć opcję „Zobacz tłumaczenia”. Wówczas aplikacja rozpozna jeden z języków obcych figurujących w jej bazie i dokona automatycznej translacji.

Co sądzicie o tym nowym narzędziu? Przydatne, czy raczej niepotrzebne?

Instagram jest – tak mi się przynajmniej wydaje – najpopularniejszym obecnie serwisem social media. Jego przystępność stanowi niewątpliwie ogromny plus dla wszystkich jego użytkowników, od osób prywatnych aż po influencerów. Portal właśnie wprowadził kolejne udogodnienie korzystania ze Stories. Instagram z misją: dotrzeć do całego świata Póki co, sądzę, że pozycja tego danego serwisu społecznościowego wciąż […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup bilet na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →