Messenger i Instagram wyłączają niektóre funkcje


18 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Zniknęły Wam niektóre funkcje Messengera lub Instagrama? To przez nową unijną dyrektywę. Sprawdźcie, o co dokładnie chodzi.

Messenger bez galerii zdjęć?

Zniknęła Wam galeria konwersacji na Messengerze? Nie widzicie pseudonimów swoich znajomych, a zamiast nich wróciły klasyczne imiona i nazwiska? Na swoje stories w Instagramie nie możecie dodać zdjęcia bezpośrednio z galerii? Jeśli jeszcze nie odczuliście skutków wprowadzenia nowej dyrektywy unijnej, to prawdopodobnie dotkną je Was lada moment.

Znikające funkcje Messengera i Instagrama to efekt przygotowywanej przez kilka lat dyrektywy ePrivacy, która wejdzie w życie już 21 grudnia 2020 roku. W związku z tym na terenie Unii Europejskiej Facebook musi dostosować swoje narzędzia do jej wymogów.

Rozporządzenie nakłada szereg regulacji na dostawców usług telekomunikacyjnych i Internetu, w tym również na komunikatory internetowe. Pierwszymi ofiarami padły właśnie aplikacje FacebookaMessenger i Instagram.

Messenger i Instagram
Messenger i Instagram

Messenger i Instagram – kolejne utrudnienia

Wspomniane problemy to tylko część odczuwalnych w ostatnich dniach brakujących funkcji Facebooka. Oprócz nich przestały również działać sondy w czatach grupowych na Messengerze, czy możliwość przesyłania w wiadomościach prywatnych na Instagramie zdjęć edytowanych przy użyciu filtrów z rozszerzoną rzeczywistością.

W przypadku, gdy chcemy skorzystać z jednej z zawieszonych chwilowo opcji wyświetla się poniższy komunikat:

Messenger i Instagram
Awaria Messengera i Instagrama

Jak długo potrwają utrudnienia w korzystaniu z funkcji Facebooka i Instagrama?

Związane jest to z wprowadzanymi zmianami w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych użytkowników Internetu, czyli między innymi tak zwane pliki cookies. Na szczęście zmiany i brak niektórych opcji na Facebooku i Messengerze mają być jedynie tymczasowe. Już niedługo wszystko powinno wrócić do normy. Sam Facebook w swoim oświadczeniu informuje:

Nadal ustalamy najlepszy sposób, żeby przywrócić te funkcjonalności. Potrzeba czasu, żeby je przebudować tak, aby działały sprawnie i zgodnie z nowymi regulacjami.

Messenger i Instagram
Messenger i Instagram

Zniknęły Wam niektóre funkcje Messengera lub Instagrama? To przez nową unijną dyrektywę. Sprawdźcie, o co dokładnie chodzi. Messenger bez galerii zdjęć? Zniknęła Wam galeria konwersacji na Messengerze? Nie widzicie pseudonimów swoich znajomych, a zamiast nich wróciły klasyczne imiona i nazwiska? Na swoje stories w Instagramie nie możecie dodać zdjęcia bezpośrednio z galerii? Jeśli jeszcze nie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →