Nowa funkcja na Instagramie – dodaj tekst piosenki do swojej relacji


14 czerwca 2019

Podziel się newsem:

W ostatnim czasie Facebook coraz bardziej stawia na kampanię muzyczną. Od teraz w aplikacji Instagram jest dostępna nowa naklejka, dzięki której możesz dodać tekst piosenki w swojej relacji.

Instagram to platforma, której chyba nikomu już nie trzeba przedstawiać. Początkowo miała służyć do dzielenia się zdjęciami, dziś jej oferta staje się o wiele bardziej rozbudowana.

Od jakiegoś czasu Instagram pozawala użytkownikom platformy streamingowej Spotify na udostępnianie w swoich relacjach utworów z bezpośrednimi odnośnikami do odsłuchu. Twórcy aplikacji stworzyli również specjalną bibliotekę muzyczną, która pozwala wstawić do relacji piosenkę odtwarzaną w tle. Niestety ta funkcja jest wciąż dostępna jedynie w systemach operacyjnych iOS.

Te działania sprawiły, że aplikacja, poza ogromną galerią zdjęć i wideo, stała się też jednym z głównych miejsc w sieci, w którym ludzie dzielą się i odkrywają muzykę, a muzycy z sukcesem używają Instagrama do promocji swoich działań artystycznych.

Twórcy Instagrama idą za ciosem i proponują swoim użytkownikom kolejną muzyczną funkcję. Już teraz w popularnej aplikacji są dostępne nowe naklejki, które umożliwiają dodanie tekstu piosenki do stories.

Instagram z nową funkcją muzyczną

Aby skorzystać z tej funkcji należy w sekcji stories znaleźć utwór w specjalnej bibliotece Instagram Music. Po znalezieniu odpowiedniej piosenki wybieramy jej fragment, a jego słowa będą automatycznie pojawiały się na ekranie. Po kliknięciu w nie mamy możliwość edycji czcionki oraz stylu animacji.

W promocji nowej funkcji muzycznej aplikacji wzięła udział Billie Elish, nagrywając instagramowy spot z użyciem nowej naklejki do utworu My Strange Addiction.


Jak widać, Instagram zauważa rosnącą popularność i konkurencję Tik-Toka. Nie pozostaje jednak temu obojętny. Nie kopiuje, ale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników z nowymi, ciekawymi i niebanalnymi pomysłami, które z pewnością trafią w gusta nie tylko tych młodych użytkowników aplikacji.

W ostatnim czasie Facebook coraz bardziej stawia na kampanię muzyczną. Od teraz w aplikacji Instagram jest dostępna nowa naklejka, dzięki której możesz dodać tekst piosenki w swojej relacji. Instagram to platforma, której chyba nikomu już nie trzeba przedstawiać. Początkowo miała służyć do dzielenia się zdjęciami, dziś jej oferta staje się o wiele bardziej rozbudowana. Od […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →