kadr z teasera „The Ballad of Songbirds and Snakes "

“Igrzyska śmierci” znikają z Netflixa, “Ballada ptaków i węży” wchodzi do kin


07 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ballada ptaków i węży to prequel bestsellerowej serii Igrzyska Śmierci autorstwa Suzanne Collins. Książka już wkrótce zostanie przeniesiona na kinowy ekran – jest już pierwszy teaser produkcji.

Ballada ptaków i węży – droga Panem do świetności

Prequel Igrzysk Śmierci w momencie swojej premiery zelektryzował nie tylko książkary i książkarzy, ale również tych, którzy już dawno przestali śledzić literackie nowinki z działu young adults. Trochę powiało nostalgią (pierwszy film na podstawie trylogii Suzanne Collins ukazał się DZIESIĘĆ lat temu), a trochę ciekawością, ponieważ jakkolwiek przyjęło się, że Hunger Games to seria młodzieżowa, to zdecydowanie wymaga ona więcej dojrzałości i jest dużo bardziej brutalna niż pierwsza lepsza pozycja z tej samej półki.

Ballada ptaków i węży opowiada o Panem dekadę po wojnie domowej, nazywanej Mrocznymi Dniami. Kapitol odbudowuje swoją potęgę, natomiast zbuntowane dystrykty płacą za swoje powstanie wysoką cenę. Głównym bohaterem książki jest Corionalus Snow – przyszły prezydent Panem, obecnie młody chłopak o wielkich ambicjach, pochodzący ze znaczącej, lecz zubożałej rodziny.

Przeczytaj: Znamy datę premiery ekranizacji prequela Igrzysk śmierci

Ballada ptaków i węży teaser, Igrzyska Śmierci
kadr z teasera The Ballad of Songbirds and Snakes

Czy Ballada ptaków i węży powtórzy sukces Igrzysk śmierci?

Jeszcze zanim Ballada ptaków i węży trafiła do druku, Lionsgate nabyło prawa do jej ekranizacji. Za kamerą stanie Francis Lawrence, który wyreżyserował trzy części Igrzysk śmierci (od drugiej do ostatniej), a także takie filmy jak Woda dla słoni czy Jestem legendą, natomiast Suzanne Collins wraz z Niną Jacobson będzie czuwać nad projektem, pełniąc rolę producentki wykonawczej.

Wiadomo już także, że młodego Snowa zagra Tom Blyth, a jego protegowaną z Dwunastego Dystryktu – Rachel Zegler.

Premiera filmu została zaplanowana na 17 grudnia 2023 roku, a nowy teaser zapowiada prawdziwe emocje!

THE HUNGER GAMES: The Ballad of Songbirds and Snakes Teaser (2023)

Ballada ptaków i węży to prequel bestsellerowej serii Igrzyska Śmierci autorstwa Suzanne Collins. Książka już wkrótce zostanie przeniesiona na kinowy ekran – jest już pierwszy teaser produkcji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →