fot. New Line Cinema

Ice Cube domaga się praw do „Piątku”, lecz nie zamierza za nie płacić


06 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Ice Cube ma pomysł na rozbudowanie franczyzy filmowej Piątek. Legenda Zachodniego Wybrzeża domaga się praw, jednak nie uważa, że powinien za nie zapłacić.

Ice Cube chce praw do Piątku

Niedawno ukazał się najnowszy epizod podcastu Hotboxin’ legendarnego boksera Mike’a Tysona. Tym razem gościem gospodarza był Ice Cube. W trakcie rozmowy poruszono temat franczyzy Piątek, którą raper rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych. Cube zdradził Tysonowi, że obecnie prawa do marki ma Warner Bros., lecz raper uważa, że powinien je przejąć, by mieć pełną kontrolę.

Zobacz: Ice Cube stracił 9 milionów dolarów, bo nie dał się zaszczepić przeciwko COVID

Muszą mi dać te prawa, wtedy zarobią pieniądze. Nie mam zamiaru płacić za własne rzeczy, to głupie. Warner Bros. musi postąpić właściwie, oddać prawa, a wtedy zarobią więcej pieniędzy i uszczęśliwią fanów. Możemy z tą marką zrobić naprawdę wiele

– stwierdził.

Pierwszy Piątek zadebiutował na wielkim ekranie w 1995 roku. Oprócz Cube’a w filmie wystąpili też m.in. Chris Tucker, John Witherspoon i Tom Lister Jr. Uniwersum tworzą jeszcze dwie odsłony: Next Friday z 2000 i Friday After Next z 2002 roku. Nie od dziś wiadomo, że Ice Cube chciałby zakończyć serię filmem Last Friday. Według słów rapera powstało już kilka scenariuszy, jednak wytwórnia filmowa wstrzymała proces całkowicie.

Warner Bros. zachowuje się dziwnie. Nie mam pojęcia, co oni wyprawiają, nie wiedzą, co robią. Chcielibyśmy odzyskać franczyzę. Myślę, że stanie się to niedługo. Tak więc albo będziemy czekać, albo będziemy nadal próbować ich przekonać, że muszą pozwolić nam na kontrolowanie filmu. To mój film, ale to oni mają kontrolę nad dystrybucją

– podsumował Ice Cube.

Friday – oficjalny zwiastun

Ice Cube ma pomysł na rozbudowanie franczyzy filmowej Piątek. Legenda Zachodniego Wybrzeża domaga się praw, jednak nie uważa, że powinien za nie zapłacić. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →