fot. Akson Studio

“Hellhole” – rozpoczęły się prace nad polskim horrorem od Netflixa


26 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jesienią na Netflixie pojawi się polski horror zatytułowany Hellhole. Twórcy właśnie podzielili się pierwszym zdjęciem produkcji. Zobaczcie.

Netflix tworzy coraz więcej polskich filmów i seriali. Niedawno serwis ogłosił, że w nadchodzącym czasie doczekamy się 18 nowych, rodzimych produkcji. Jedną z nich będzie horror Hellhole. Odpowiedzialne za projekt Akson Studio opublikowało w mediach społecznościowych pierwsze zdjęcie z filmu, informując jednocześnie, że zdjęcia właśnie się rozpoczęły.

Za nami pierwszy klaps na planie nowego horroru Bartosza M. Kowalskiego. Premiera jesienią!

hellhole polski horror netflixa
fot. Akson Studio

Sprawdź także: Netflix zapowiada kolejne polskie produkcje. Ogłoszono aż 18 nowych tytułów

Hellhole – polski horror od Netflixa. O czym będzie?

Na ten moment wiemy, że w obsadzie filmu znaleźli się Piotr Żurawski, Olaf Lubaszenko i Sebastian Stankiewicz. Za reżyserię odpowiada Bartosz M. Kowalski, który, wraz z Mirellą Zaradkiewicz, odpowiada także za scenariusz. Czego możemy się spodziewać po fabule?

Rok 1987. W odciętym od świata klasztorze zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant Marek. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Okazuje się jednak, że z klasztoru nie ma jak się wydostać. Milicjant rozumie, że tak jak on rozpracował duchownych, jednocześnie oni rozpracowali jego. Młody milicjant staje się częścią ogromnej intrygi knutej przez duchownych od lat. Intrygi mającej na celu ożywienie prastarej legendy spowijającej klasztor i tym samym zmianę katolickiego porządku świata… Intrygi, w której Marek z racji swojej mrocznej przeszłości odgrywa kluczową rolę…

czytamy w opisie filmu

Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2022 roku.

Jesienią na Netflixie pojawi się polski horror zatytułowany Hellhole. Twórcy właśnie podzielili się pierwszym zdjęciem produkcji. Zobaczcie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Netflix tworzy coraz więcej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →