kadr z serialu

HBO wyrzuciło do kosza 30 milionów dolarów. Tyle kosztował pierwszy odcinek prequela „Gry o tron”


02 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Dobrze czytacie. Pilotażowy odcinek prequela Gry o tron kosztował aż 30 milionów dolarów. Serial został skasowany po nakręceniu epizodu.

Gra o tron: dogrywka

Gra o tron zakończyła się w 2019 roku (ale ten czas leci!). Przyznam, że zdążyłem już zapomnieć o fatalnym ostatnim sezonie. Wieści o prequelach wywoływały we mnie mieszane uczucia. Serial o Targaryenach nadal nie wydaje mi się interesujący, jednak inaczej było w przypadku skasowanej produkcji opowiadającej o przemianach w Westeros, jakie zachodziły pomiędzy Erą Herosów a Długą Nocą. Druga z tych serii osadzona była osiem tysięcy lat przed wydarzeniami, które widzieliśmy w Grze o tron.

Główną rolę w prequelu otrzymała Naomi Watts, a autorką scenariusza została Jane Goldman. Ogłoszono obsadę, napisano scenariusz, a nawet nakręcono pierwszy odcinek. Serial został jednak skasowany. Teraz na jaw wyszły informacje dotyczące finansowej strony całego przedsięwzięcia. Pilotażowy odcinek prequelu Gry o tron opowiadający o Długiej Nocy kosztował HBO aż 30 milionów dolarów!

HBO wyrzuciło do kosza 30 milionów dolarów. Tyle kosztował pierwszy odcinek prequela „Gry o tron”
kadr z serialu Gra o tron

Gra o pieniądze

Informacje te pochodzą z książki Jamesa Andrew Millera, Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers. Dziennikarz przeprowadził wywiad z Robertem Greenblattem, byłym prezesem WarnerMedia Entertainment.

Wydali ponad 30 milionów dolarów na pierwszy odcinek prequelu Gry o tron, który był już w produkcji, kiedy objąłem stanowisko. Kiedy kilka miesięcy później zobaczyłem ten odcinek, powiedziałem dyrektorowi ds. treści, Casey’emu Bloysowi, że to nie zadziała i nie dostarczy treści na poziomie pierwotnego serialu. Poczułem ulgę, kiedy się nie zgodził.

Niestety, zdecydowaliśmy, że anulujemy produkcję. Była ogromna presja, aby zrobić to dobrze i uważam, że nie podołalibyśmy temu.

Na początku 2020 roku Casey Bloys udzielił portalowi Deadline wywiadu, w którym zdradził nieco więcej informacji na temat anulowania prequela Gry o tron.

Podczas rozwoju serialu lub w samym pilocie rzeczy działają albo i nie. Jedną z rzeczy, którą Jane zrobiła świetnie, a było to spore wyzwanie, była jej rola kreatywna w osadzeniu serialu osiem tysięcy lat przed Grą o tron. To wymagało o wiele więcej, bo w przypadku Rodu Smoka jest przecież książka, która wyznaczyła kolejność seriali.

W swojej wypowiedzi dla Millera Greenblatt odniósł się także do Rodu Smoka:

To ja zachęciłem Casey’ego, aby dał zielone światło dla produkcji Rodu Smoka. Powiedziałem, że nie możemy ryzykować, wydając 30 milionów dolarów na produkcję serialu, który skończy się na pilocie. Powiedziałem też, żeby nie robić pilota, ale dobry serial, przy robieniu którego będziemy czuć się dobrze. Po prostu go zróbmy. Albo nie.

Prequel Gry o tron, Ród Smoka, ukaże się na HBO w 2022 roku. Akcja serialu została osadzona 200 lat przed wydarzeniami z GoT i opowie historię rodu Targaryenów. W produkcji wystąpią między innymi Matt Smith, Emma D’Arcy, Olivia Cooke czy Rhys Ifans.

Ród Smoka – zobacz zwiastun

Dobrze czytacie. Pilotażowy odcinek prequela Gry o tron kosztował aż 30 milionów dolarów. Serial został skasowany po nakręceniu epizodu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Gra o tron: dogrywka Gra […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →