fot. Warner Bros.

Harry Potter ponownie na ekranie? Warner Bros. nie mówi „nie”, ale decyzja należy do J.K. Rowling


04 listopada 2022

Podziel się newsem:

Prezes Warner Bros. Discovery ogłosił, że wytwórnia chce skupić się na posiadanych przez siebie franczyzach. Niewykluczone, że Harry Potter lub inne postacie ze świata magii jeszcze na ekranie zagoszczą, ale ostateczna decyzja należy do J.K. Rowling.

Harry Potter powróci?

Obecny prezes Warner Bros. Discovery David Zaslav zdradził na spotkaniu z inwestorami, że wytwórnia zamierza skupić się na posiadanych przez nią franczyzach. Wśród nich są między innymi DC, Władca Pierścieni czy Harry Potter. To właśnie tej ostatniej dotyczy najciekawszy fragment wypowiedzi Zaslava. Zdradził on, że być może powrócimy jeszcze do świata magii.

Chcemy skupić się na franczyzach. Był taki okres, gdy przez trzynaście lat nie powstał żaden film o Supermanie. Był też piętnastoletni czas, kiedy nie zrobiliśmy żadnego filmu o Harrym Potterze. Te dwie franczyzy przyniosły Warner Bros. największe zyski w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat. Musielibyśmy zwrócić się do J.K. Rowling, jeśli chcielibyśmy znów zrobić coś z Harrym Potterem.

– mówił Zaslav.

Filmowa seria o Harrym Potterze składa się z ośmiu produkcji, które ukazywały się od 2001 do 2011 roku. Przyniosły one wytwórni blisko osiem miliardów dolarów zysku. Seria Fantastyczne Zwierzęta nie została już przyjęta tak dobrze, jeśli chodzi o poziom artystyczny, ale trzy filmy zarobiły ponad 1,8 miliarda dolarów.

Harry Potter ponownie na ekranie? Warner Bros. nie mówi „nie”, ale decyzja należy do J.K. Rowling
kadr z filmu Harry Potter i kamień filozoficzny

DC Studios z planem na przyszłość?

Ostatnie tygodnie to gwałtowne zmiany w obrębie Warner Bros., które miały miejsce w DC Films. Stanowisko prezesa opuścił Walter Hamada, a jego decyzja była podyktowana między innymi wyrzuceniem przez wytwórnię do kosza filmu Batgirl. Jego miejsce zajęli James Gunn i Peter Safran, a studio przekształciło się w DC Studios. Gunn, szerszej publiczności znany raczej z reżyserii dwóch części Strażników Galaktyki dla Marvela, stał już za kamerą ubiegłorocznego The Suicide Squad, a także stworzył dla DC serial Peacemaker. Odpowiada on za stronę kreatywną w DC Studios, zaś Peter Safran kieruje sprawami biznesowymi. Panowie piastują swoje nowe stanowiska od 1 listopada.

Sprawdź także: Harry Potter: dlaczego Alan Rickman pomimo choroby dalej chciał grać Severusa Snape’a?

Prezes Warner Bros. Discovery ogłosił, że wytwórnia chce skupić się na posiadanych przez siebie franczyzach. Niewykluczone, że Harry Potter lub inne postacie ze świata magii jeszcze na ekranie zagoszczą, ale ostateczna decyzja należy do J.K. Rowling. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →