kadr z filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”

Co wydarzy się po ostatniej trylogii „Gwiezdnych wojen”? Lucasfilm pracuje nad nową historią


08 marca 2023

Podziel się newsem:

Jon Favreau, reżyser serialu Mandalorian, potwierdził, że prowadzone są rozważania dotyczące historii mających miejsce po ostatniej trylogii Gwiezdnych wojen.

Gwiezdne wojny zeszły na mały ekran

Historia serii Gwiezdne wojny jest jedną z bardziej niespodziewanych w historii kinematografii. Nikt raczej nie oczekiwał, że tak duża, hitowa seria finalnie skupi się głównie na małym ekranie i serialowych odsłonach historii ze swojego uniwersum. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że wyszło to serii na dobre. Wystarczy spojrzeć na oceny na portalach filmowych zarówno ze strony krytyków, jak i widzów seriali Mandalorian czy Andor. W porównaniu z tak zwaną nową trylogią kinową Gwiezdnych Wojen w reżyserii J.J. Abramsa i Riana Johnsona odbiór produkcji serialowych jest zdecydowanie bardziej pozytywny. Ciężko jednak spodziewać się, by Lucasfilms zarzuciło całkowicie temat filmów z tego uniwersum. Prace nad rozwojem historii rozgrywających się po ostatniej trylogii potwierdził Jon Favreau.

Trailer filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Stosunkowo mały rozdział

W wywiadzie udzielonym duńskiemu portalowi Moovy TV, w ramach promocji 3 sezonu Mandalorianina, jego reżyser Jon Favreau ujawnił informacje dotyczące koncepcyjnych rozważań dotyczących sequelu ostatniej trylogii. Według Favreau, on i jego współpracownicy postrzegają ostatnią trylogię jako ogromne wydarzenie filmowe, ale stosunkowo mały rozdział w ogromnej historii Gwiezdnych Wojen.

To wielka rzecz na ekranie, bardzo widowiskowa, ale to stosunkowo krótki moment w trwającej tysiące lat historii, w tym uniwersum. Wydarzenia po ostatniej trylogii też są interesujące i wiem, że toczą się rozmowy dotyczące ich przebiegu.

Favreau tym samym jasno sugeruje, że rozważania dotyczące fabuły potencjalnego sequelu ostatniej trylogii trwają. Ale czy dojdzie on do skutku? Czy zobaczymy go w filmowej formie, czy serialowej? Czy doczekamy nowej trylogii kinowej? Na doszukiwanie się odpowiedzi na takie pytania jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Jon Favreau, reżyser serialu Mandalorian, potwierdził, że prowadzone są rozważania dotyczące historii mających miejsce po ostatniej trylogii Gwiezdnych wojen. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Gwiezdne wojny zeszły […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →