fot. Pojman, Michał Salwa, Kacper Dziedzic, Zuzanna Skrętek

Gverilla powraca z singlem i zapowiada płytę. Mamy komentarz artysty!

Podziel się newsem:

Po dwóch latach od wydania Hologramu Gverilla powraca z nowym klipem zapowiadającym jego album WYRZUTY SUMIENIA. Sprawdź utwór ŁZY!

Powrót Młodego Wilka

Od premiery ostatniej płyty Gverilli zatytułowanej Hologram minęły 2 lata. W tym czasie raper zdążył wziąć udział w 8. edycji akcji Popkiller Młode Wilki, oraz, jak widać, intensywnie pracował nad nowym krążkiem. Singiel ŁZY promuje bowiem nadchodzący album WYRZUTY SUMIENIA. Jak możemy przeczytać o utworze w informacji prasowej:

Z wielką przyjemnością prezentuję Wam pierwszy singiel z nadchodzącego albumu WYRZUTY SUMIENIA. ŁZY to utwór o nauce emocji i interakcji między młodymi ludźmi. Często w relacjach z innymi pod wpływem nerwów mówimy coś, czego naprawdę byśmy nie powiedzieli. Czasem bardzo kochając drugą osobę, nie potrafimy się z nią porozumieć i przez to rodzą się frustracje i konflikty. Utwór opowiada o tych konfliktach i zerwaniach, których dałoby się uniknąć, gdyby ludzie umieli ze sobą normalnie porozmawiać.

– informacja prasowa

Na szczególną uwagę zasługuje klip w reżyserii Bartosza Podkowińskiego, utrzymany w artystycznej konwencji, będącej dokumentacją procesu malowania obrazu. Zapytaliśmy Gverillę o pomysł oraz symbolikę wideo do utworu ŁZY:

Wpadliśmy na ten pomysł z Bartkiem zupełnie przypadkiem. Chcieliśmy zrobić coś innego, coś niecodziennego, co mogłoby połączyć różne formy sztuki, które są mi najbliższe. Malarstwo abstrakcyjne, action painting, body painting i żywa piosenka z nie tak radosną treścią, jak brzmienie mogłoby sugerować. To była próba i dużo zależało od przypadku, co udało się zaplanować, to zaplanowaliśmy, na pewno był mocny freestyle i grubo popłynęliśmy na planie, ale udało się to zamknąć w formę finalną, co jest najważniejsze.

Aktorki mają przypisane kolory wiodące do emocji, które odgrywają. Czerwień to miłość, fiolet – smutek, limonkowy – złość i żółty – obojętność. Chcieliśmy pokazać, jak relacje z innymi ludźmi zostawiają na nas ślady na przyszłość i jak te relacje i interakcje przekładają się na nasze otoczenie.

Dopytaliśmy też o… problemy z domyciem się z farby po zdjęciach z klipu:

Zdecydowanie ciężko hahaha, jestem dumny z aktorek, że tak świetnie sobie z tym poradziły, ale każdy z nas spędził po kilka godzin w wannie, żeby zmyć zaschniętą farbę z ciała i włosów. Mnie zostały po tym kolorowe dresy i tank top, które wykorzystam w stylówach na koncerty, plus oczywiście wielki obraz, który powstał na planie klipu. Na niego też mam już kilka mocnych pomysłów.

– odpowiedział Gverilla

Gverilla – ŁZY (prod. Errbits/Basserati)

WYRZUTY SUMIENIA jeszcze w tym roku

Najnowszy album Gverilli zostanie wypuszczony jeszcze w tym roku, jak można przeczytać w informacji prasowej o wydawnictwie:

Nadchodzący album Gverilli będzie jego rozliczeniem się z przeszłością. Skierowany do młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie. Eklektyczny w formie, pokazujący cały wachlarz umiejętności rapera i wokalisty. Liryka i forma jej przekazania pokazuje dwie osobowości, które są w nim obecne – z jednej strony jest chłopakiem z bloków, z drugiej strony pozuje na ściankach w ugrzecznionej odsłonie. Raper obnaża się ze swoich niedoskonałości i w pewien sposób wykonuje tym albumem pokutę za grzechy przeszłości.

– informacja prasowa

Spytany o klimat WYRZUTÓW SUMIENIA Gverilla odpowiada:

Takich klimatów na albumie oczywiście nie zabraknie, ale słuchacze na pewno mogą spodziewać się szerokiego wachlarza stylów. Od hyperpopowych, cukierkowych synthów, aż po połamane, zniekształcone i przesterowane dźwięki. Oczywiście na płycie znajdzie się też kilka skreczy i rapowanych zwrotek.

Jedno jest pewne – zapowiada się na niezwykle ambitny i interesujący projekt!

Po dwóch latach od wydania Hologramu Gverilla powraca z nowym klipem zapowiadającym jego album WYRZUTY SUMIENIA. Sprawdź utwór ŁZY! Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →