Grupa Stonewall promuje marsz równości w Poznaniu kolejną odsłoną prawicowych „Doniesień”


18 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Grupa Stonewall z wyjątkową akcją promocyjną! Aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu zagrali w parodii Wiadomości TVP. Zobaczcie!

Marsze Równości wracają na polskie ulice

Pride Month w pełni! Tęczowe flagi dumnie powiewają na skąpanych czerwcowym, upalnym słońcem ulicach, a aktywiści reprezentujący społeczności LGBT+ prężnie działają, starając się dotrzeć z edukacją w obrębie społecznej tolerancji i akceptacji jak najszerzej.

Po przerwie spowodowanej pandemią, na ulice największych miast w Polsce powracają również Marsze Równości. Szykuje się zatem prawdziwa tęczowa ekspansja, o czym doskonale wiedzą prawicowe media, a fakt ten w jeszcze doskonalszy sposób wykorzystała poznańska Grupa Stonewall.

Zobacz również: TOP 10 queerowych albumów – świętujemy pride month

Grupa Stonewall
Grupa Stonewall

Nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQ+

Grupa Stonewall to jedna z największych w Polsce organizacji LGBT+, działającą na terenie Wielkopolski. To właśnie ona jest odpowiedzialna za organizację poznańskiego Pride Weeku – największej po warszawskiej Paradzie Równości, imprezie społeczności LGBT+ w Polsce.

Tegoroczny Marsz Równości w Poznaniu wystartuje 3 lipca, o godzinie 17:00, na Placu Wolności. Co istotne, wydarzenie otrzymało Honorowy Patronat Prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. W Poznań Pride Week 2021 włączyła się również platforma Netflix. W związku z tą współpracą, na budynku przy ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu pojawił się mural, będący częścią najnowszej kampanii marki która powstała z myślą o Pride Month i podkreśla, że nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQ+.

Poznań mural LGBT+ Netflix
Netflix: Nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQ+ – mural w Poznaniu

Doniesienia – poznańska Grupa Stonewall parodiuje Wiadomości TVP

To jednak nie koniec działań Grupy Stonewall, która promuje poznański Pride Week na wiele sposobów. W sieci pojawił się właśnie intrygujący spot, który z pozoru z promocją LGBT+ ma niewiele wspólnego. Osoby odpowiedzialne za jego realizację postawiły bowiem na sporą dozę przekory i dystansu. W ten sposób powstała parodia Wiadomości TVP.

Doniesienia to program informacyjny, w którym w rolę dziennikarzy i prezenterów wcielili się aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Hola Danecka, która ostrzega Polskę przed kolejną edycją Poznań Pride Week. W materiale użyto prawdziwych cytatów z reportaży TVP, a informacje, pojawiające się na paskach, to autentyczne nagłówki prawicowych portali informacyjnych.

W spocie czytamy zatem, że

Inwazja pedofilii na Polskę to FAKT.
LGBT nauczy, jak bezpiecznie zabić dziecko w domu.

oraz

Ideologia gender pochłania kolejne dziecięce ofiary.

Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall mówi o tej inicjatywie:

W tym roku postanowiliśmy powtórzyć formułę spotu z 2019 r. Pierwsze Doniesienia spotkały się z fantastycznym przyjęciem. Ponieważ w ostatnim roku Telewizja Polska osiągnęła nowe rekordy szczucia na osoby LGBT+, materiału do parodiowania nie brakowało. Wystarczyło obejrzeć reportaże Wiadomości z okresu kampanii prezydenckiej, a scenariusz napisał się sam. Dla nas to przede wszystkim sposób na odreagowanie nagonki na społeczność LGBT+, która trwa już od dobrych kilku lat.

Pride Week w Poznaniu wystartuje już za chwilę. Wesprzyj inicjatywę!

W ramach szóstej edycji festiwalu Poznań Pride Week, Grupa Stonewall przygotowała ponad dwadzieścia wydarzeń o tematyce LGBT+, której finałem będzie oczywiście siedemnasty już Marsz Równości w Poznaniu. W serwisie Pomagam.pl wystartowała zbiórka pieniędzy, która pomoże w organizacji imprezy. Wesprzyj Poznań Pride Week 2021! Pełen program wydarzenia, które wystartuje już 26 czerwca, znajdziecie tutaj.

Poznań Pride Week 2021
Poznań Pride Week 2021

Grupa Stonewall z wyjątkową akcją promocyjną! Aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu zagrali w parodii Wiadomości TVP. Zobaczcie! Marsze Równości wracają na polskie ulice Pride Month w pełni! Tęczowe flagi dumnie powiewają na skąpanych czerwcowym, upalnym słońcem ulicach, a aktywiści reprezentujący społeczności LGBT+ prężnie działają, starając się dotrzeć z edukacją w obrębie społecznej tolerancji i akceptacji […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.