mat. prasowe

Grammy 2022 zostało skrytykowane za umniejszenie Virgilowi Ablohowi


05 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Organizatorzy rozdania nagród Grammy określili zmarłego w zeszłym roku Virgila Abloha jako “hip-hopowego projektanta mody”. Fani stwierdzili, że to termin o wiele zbyt wąski, biorąc pod uwagę imponujący całokształt działalności tej postaci. Sprawdź szczegóły.

Virgil Abloh był nie tylko hip-hopowym projektantem mody, wbrew temu, co mówi Grammy

Na przestrzeni weekendu organizatorzy Grammy spotkali się z ogromną krytyką ze strony fanów, ponieważ w segmencie In Memoriam gali nazwali Virgila Abloha “hip-hopowym projektantem mody”.

Abloh, który był dyrektorem artystycznym marki Louis Vuitton i swojej własnej firmy Off-White, przekraczał liczne granice w wielu branżach i uzyskał status postaci niezwykle wszechstronnej. Miał na koncie ogrom osiągnięć w swoim bogatym dorobku, w tym m.in. współpracę z Nike i Ikeą. Był również dyrektorem kreatywnym wielu albumów Kanyego Westa oraz magistrem architektury uniwersytetu w Illinois. Podczas ceremonii nie wspomniano o tym, że był nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepsza oprawa graficzna za swoją pracę przy Watch the Throne JAYA-Z i Kanyego Westa. Jego fani błyskawicznie przejęli Twittera, by wyrazić swoje niezadowolenie. Chcieli przypomnieć organizatorom gali, że Virgil Abloh robił o wiele więcej rzeczy, niż tylko bycie projektantem mody.

Hołd dla Virgila powinien być inaczej sformułowany. Na przykład powinno się go nazwać nominowanym do nagrody Grammy artystą wizualnym i projektantem mody. Słowo “hip-hop” nie było tu wcale potrzebne.

W tym wypadku użycie słowa “hip-hop” można nazwać rasistowskim, ponieważ przyczynia się do powielania stereotypów dotyczących czarnoskórej społeczności w przemyśle muzycznym i nie tylko. Fani szybko zauważyli, że ta sytuacja jest podobna do tej, kiedy The Recording Academy używało pojęcia “miejski” w kategoriach swoich nagród.

Przeczytaj także: Kogo dziś grzeją Grammy? O najbardziej zaskakujących rozdaniach tegorocznej gali

Organizatorzy rozdania nagród Grammy określili zmarłego w zeszłym roku Virgila Abloha jako “hip-hopowego projektanta mody”. Fani stwierdzili, że to termin o wiele zbyt wąski, biorąc pod uwagę imponujący całokształt działalności tej postaci. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →