Furioza” – zobacz zwiastun nowego filmu o pseudokibicach


27 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Furioza: trójka dawnych przyjaciół, grupa pseudokibiców i próba jej infiltracji dzięki informatorowi. Tak w największym skrócie można opisać najnowszy film w reżyserii Cypriana T. Olenckiego. Jak w rolach głównych wypadli Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk? Zobaczcie zwiastun.

Trzy główne role, trzy fantastyczne kreacje

22 października do kin trafi Furioza, film opowiadający historię trójki przyjaciół rozdzielonych przez pewne wydarzenie z przeszłości. Jedną z trzech głównych ról odgrywa Mateusz Damięcki (Golden), który na długo przed zdjęciami do filmu, podjął się bardzo rygorystycznej diety i wyczerpujących treningów. W nowej odsłonie zobaczymy również Weronikę Książkiewicz i Mateusza Banasiuka. Nie mniej ważne role odegrali także Szymon Bobrowski, Paulina Gałązka, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński i Sebastian Stankiewicz.

Furioza. Historia pseudokibica z przyjaźnią w tle

Furioza to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film pokazujący świat ultrasów i chuliganów. Głównym wątkiem jest historia policjantki (Dzika), której zadaniem jest rozbić zorganizowaną grupę przestępczą, w skład której wchodzą ludzie, z którymi się wychowywała. Na pierwszy rzut oka sytuacja wydaje się prosta, jednak wszystko komplikuje fakt, że wśród przestępców jest brat Dawida (Wojciech Zieliński), dawnej miłości policjantki. Pozbawiona skrupułów przedstawia sytuację jasno: albo Dawid będzie współpracował i zostanie policyjnym informatorem, albo jego brat trafi do więzienia. Przyciśnięty do muru ulega, zostając wtyczką w samym środku zorganizowanej grupy przestępczej, której prym wiedzie Golden. Podejrzliwy co do dawnego przyjaciela, od początku bierze pod wątpliwość jego faktyczne zamiary. Dawid, który z wykształcenia jest lekarzem, poznaje realia świata, z którego ciężko jest się uwolnić.

Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą

– brzmi opis filmu

Za reżyserię odpowiada Cyprian T. Olencki, który do spółki z Tomaszem Klimalą, napisali scenariusz. Za zdjęcia odpowiedzialny był Klaudiusz Dwulit, a muzykę skomponował Miro Kępiński.

Furioza: trójka dawnych przyjaciół, grupa pseudokibiców i próba jej infiltracji dzięki informatorowi. Tak w największym skrócie można opisać najnowszy film w reżyserii Cypriana T. Olenckiego. Jak w rolach głównych wypadli Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk? Zobaczcie zwiastun. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →