Obserwuj nas na instagramie:

20 czerwca, Progresja, Warszawa – zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu.

Za dziewięć dni – 18 marca – w Warszawie wystąpi Thundercat, a już teraz wiadomo, że nie będzie to jego jedyny występ w tym roku w Polsce. Thundercat wróci do Polski wraz z założycielem labela Brainfeeder – Flying Lotusem – a także nagrywającymi dla niego artystami – Dorian Concept i Jameszoo!

Brainfeeder Showcase odbędzie się 20 czerwca w Progresji. Miłośnikom elektroniki i hip-hopu wytwórni Brainfeeder nie trzeba przedstawiać. To dla niej nagrywają między innymi Kamasi Washington, Lapalux, The Underachievers i inni.

Flying Lotus swój ostatni album “You’re Dead” wydał w 2014 roku. Zaprosił do niego współpracy m.in. Kendricka Lamara czy Snoop Dogga. Krążek zdobył świetne recenzje, więc FlyLo postanowił spróbować swoich sił w… reżyserowaniu filmów. “Kuso” miał premierę w styczniu na festiwalu Sundance i podczas pierwszego pokazu około 20 widzów z 400, którzy wybrali się na film, wyszło z sali. Dobry start!

Thundercat szczyci się eklektyczną przeszłością muzyczną – zaczynając od członkostwa w składach No Curfew, kolejno w legendarnym już, metalowym Suicidal Tendencies, po obecność na albumach Erykah Badu, Childish Gambino, Kendricka Lamara czy Mac Millera, aż do solowej kariery. Thundercat jak nikt łączy funk, jazz, elektonikę, soul i hip-hop, czego znakomitym potwierdzeniem jest ostatnia płyta “Drunk”. Wydana na początku roku, wzbudza zachwyt najważniejszych muzycznych mediów, zdobywając bardzo dobre recenzje na Pitchfork, Rolling Stone, FADER czy NME.

Zafascynowany jazzem, hip-hopem i muzyką taneczną lat 70. Dorian Concept zadebiutował w 2009 roku albumem “When Planets Explode”. Talent Doriana docenili muzycy z legendarnej The Cinematic Orchestra, zapraszając go do współpracy. Austriacki artysta opiera swoje muzyczne dzieła na dźwiękach pianina, które w charakterystyczny dla siebie sposób łączy z elektroniką i jazzem.

Jameszoo, czyli Mitchel Van Dinther, to holenderski producent elektronicznego jazzu. Jego debiutancki album, “Fool” wydany w ubiegłym roku, szybko podbił serca branżowych krytyków i miłośników Brainfeeder na całym świecie.

Bilety na wydarzenie dostępne będą już wkrótce w sprzedaży na Biletomat.pl.

20 czerwca, Progresja, Warszawa – zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu. Za dziewięć dni – 18 marca – w Warszawie wystąpi Thundercat, a już teraz wiadomo, że nie będzie to jego jedyny występ w tym roku w Polsce. Thundercat wróci do Polski wraz z założycielem labela Brainfeeder – Flying Lotusem – a także nagrywającymi dla […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →