Agencja marketingowa Compound

Thundercat z utworem o płynie do jamy ustnej. Wspiera tak czarnych dentystów


12 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Przez cały utwór Thundercata słychać dźwięki płukania jamy ustnej i tekst o świeżości. Część przychodów z kampanii marki przeznaczone jest na walkę z nierównościami w stomatologii.

Thundercat płucze usta w szczytnym celu

Wspieranie organizacji, które zwalczają nierówności, nie jest dziwne dla czarnych artystów, choć pewnie mało kto spodziewał się, że Thundercat napisze odę do płukania ust. Artysta wydał utwór, promujący kampanię, w którym powtarza słowa „Fresh”, a przy charakterystycznych instrumentalnych brzmieniach pojawia się sampel płukania ust. ASMR z pewnością spodoba się wielu fanom, ale właściwie, po co muzyk zdecydował się na taki utwór?

Firma Listerine wprowadza na rynek nową kolekcję płynów do płukania jamy ustnej. Nawet 150 tysięcy dolarów zysku z ich kupna zostanie przeznaczonych na wsparcie amerykańskiej organizacji non-profit Increasing Diversity in Dentistry. Jej celem jest pomoc początkującym czarnoskórym dentystom. Jak podkreślają twórcy kampanii, tylko 4 proc. dentystów ze Stanów Zjednoczonych, to czarne osoby. Dr Jeanette Sabir-Holoway założyła organizację w 2010 roku, aby pomagać w niwelowaniu dysproporcji rasowych na rynku stomatologicznym. Posłuchaj utworu poniżej:

Co słychać u basisty?

Basista Thundercat jest znany ze współpracy z producentem Flying Lotusem i współtworzenia legendarnego albumu Kendricka Lamara To Pimp a Butterfly z 2015 roku. Nagrał świetne solowe albumy – m.in. głośne Drunk (2017) oraz It Is What It Is (2020), który przyniósł mu nagrodę Grammy. Niedawno Thundercat nawiązał współpracę z Tame Impalą przy ich wspólnym utworze No More Lies. Polska publika mogła cieszyć się z muzyki artysty na żywo podczas Open’era 2023.

Thundercat – Open'er Festival 2023
Thundercat – Open’er Festival 2023 / fot. Szymon Golendzinowski

Przez cały utwór Thundercata słychać dźwięki płukania jamy ustnej i tekst o świeżości. Część przychodów z kampanii marki przeznaczone jest na walkę z nierównościami w stomatologii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →