fot. Wikimedia

Thundercat i inni. Open’er 2023 z długą listą nowych ogłoszeń


13 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po tym, jak w line-upie tegorocznego gdyńskiego festiwalu pojawił się dziś Machine Gun Kelly, organizatorzy sypnęli kolejnymi nazwiskami i zespołami. Kto jeszcze wystąpi na Open’erze 2023?

Jeden z ważniejszych koncertów tej edycji?

Machine Gun Kelly, znany światu jako raper, rockman i pop-punkowa gwiazda (a ostatnio też aktor), wystąpi w Gdyni na głównej scenie 29 czerwca 2023 roku. Artysta, który umieścił swoje dwa ostatnie albumy na szczycie listy sprzedaży w USA, może dać jeden z najważniejszych koncertów tej edycji. Na pewno będziemy świadkami żywiołowego, rozbuchanego show.

Machine Gun Kelly, fot. Universal Music

Girl in red i Destroy Lonely

Ale występ Amerykanina nie jest jedynym, który zapowiedzieli dziś organizatorzy Open’era. Do Machine Gun Kelly’ego dołączyli także girl in red – muzyczne objawienie skandynawskiej sceny. Zagra ona 1 lipca na Tent Stage’u. Girl in red szerokiej publice dała się poznać po wydaniu albumu If I Could Make It Go Quiet z 2021 roku. Jej singiel I Wanna Be Your Girlfriend uzyskał ponad 150 milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. Do line-upu dołączył też pochodzący z Atlanty Destroy Lonely. To młoda gwiazda hip-hopu i protegowany samego Playboia Cartiego, jeden z pierwszych artystów podpisany w jego wytwórni Opium.

Chris wreszcie w Polsce

Dziś dowiedzieliśmy się też, że 30 czerwca Na Tent Stage zagra brytyjski indie-rockowy Lovejoy, zaś 28 czerwca Christine and the Queens. Pod tym pseudonimem ukrywa się francuski wokalista i reprezentant alternatywnego popu i synthpopu, Héloïse Adélaïde Letissier, który w listopadzie zeszłego roku wydał 3. album Redcar les adorables étoiles (prologue). Chris, który opisuje tworzoną przez siebie muzykę jako „freakpop”, przyjedzie do Polski po raz pierwszy.

Zapełnia się Alter Stage

To nie wszystko – powoli zapełnia się też Alter Stage. Wystąpią tam electro-popowy duet Sylvan Esso, dziewczyny z Los Bitchos, a także kalifornijski kwintet hardcorepunkowy Touché Amoré. Wisienką na torcie będzie zaś niewątpliwie występ Thundercata. Dwukrotny zdobywca Grammy hipnotyzujący brzmieniem swojego 6-strunowego basu także pojawi się na Alter Stage – w Gdyni zagra 30 czerwca.

Kto jeszcze wystąpi na Open’erze?

W poprzednich tygodniach organizatorzy Open’er Festival podzielili się kilkoma innymi zapowiedziami występów w 2023 roku. 29 czerwca będziemy mogli usłyszeć zespół Nothing But Thieves. Dzień wcześniej na Orange Main Stage zagrają Lizzo, Lil Nas X oraz One Republic. Na 30 czerwca zapowiedziano Arctic Monkeys i Queens of the Stone Age, a na ostatni dzień Open’era mamy jak na razie jedno, ale konkretne ogłoszenie – do Gdyni przyjedzie Kendrick Lamar.

Po tym, jak w line-upie tegorocznego gdyńskiego festiwalu pojawił się dziś Machine Gun Kelly, organizatorzy sypnęli kolejnymi nazwiskami i zespołami. Kto jeszcze wystąpi na Open’erze 2023? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →