Na co do kina? Zobacz najciekawsze premiery!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Ten listopad w kinach jest lepszy niż cały rok! Nie ochłonęliśmy jeszcze po "Nowym początku", a przed nami kolejne obiecujące tytuły. Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów.

Taki piątek prawie nigdy się nie zdarza. Do kin wchodzi aż dziesięć filmów. Na co trzeba koniecznie pójść? Na pewno na coś z wyrazem „zwierzęta” w tytule.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM

Spodoba ci się, jeśli… dorastałeś/łaś z Harrym Potterem i chłoniesz wszystko, za co odpowiedzialna jest J.K. Rowling. Ale jeśli tak nie było, to film i tak pewnie przemówi do większości poszukiwaczy przygód i niebezpieczeństwa.

Dlaczego ludzie się jarają? Nowa przygoda w czarodziejskim świecie Harry’ego Pottera, plotki na temat powrotu Dumbledore’a w kolejnych częściach, czarodzieje wreszcie w Ameryce!

Jaka jest opinia krytyków? Czy naprawdę ma to znaczenie? I tak wszyscy pójdziemy i będziemy się dobrze bawić! (Dla opornych: opinie są bardzo pozytywne!)

Newt Skamander przybywa do Nowego Jorku z niewinnie wyglądającą walizką zawierającą najniebezpieczniejsze potwory czarodziejskiego świata. Co się stanie, kiedy coś pójdzie nie tak? Jedno wiemy na pewno – przygoda! Fantastyczne zwierzęta to początek pięcioczęściowej historii napisanej przez samą J.K. Rowling.

reżyseria: David Yates; obsada: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Colin Farrell, Jon Voight

Zwierzęta nocy

tom-ford-nocturnal-animals-film-still-2016-1920x1080

Spodoba ci się, jeśli… estetyka jest dla ciebie w filmach równie ważna, co fabuła. Lubisz znakomite aktorstwo i dopracowane do perfekcji opowieści.

Dlaczego ludzie się jarają? Bo reżyser Samotnego mężczyzny ze świetnym Colinem Firthem wreszcie zrobił kolejny film.

Jaka jest opinia krytyków? Duża większość jest pod wrażeniem, nikt nie ma dosyć Amy Adams (nadchodzące Oscary ma już podobno w kieszeni).

Prawdziwy thriller, tajemnica, wściekły były mąż i przerażona była żona – z takimi aktorami (Amy Adams i Jake Gyllenhaal) mocne wrażenia gwarantowane. Dodatkowo znakomita muzyka Abla Korzeniowskiego i estetyczny orgazm.

reżyser: Tom Ford; obsada: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon

Alojzy

aloys1

Spodoba ci się, jeśli… kochasz absurd, masz głowę otwartą na dziwactwa i odnajdujesz się w szalonych wizjach europejskich twórców.

Dlaczego ludzie się jarają? Rzadko zdarza się szwajcarski film w polskich kinach, a poza tym ciekawi ich za co ta nagroda na tegorocznym Berlinale.

Jaka jest opinia krytyków? wszyscy przestrzegają (w pozytywny sposób!) przed jazdą bez trzymanki.

Alojzy jest prywatnym detektywem, który trochę za bardzo lubi podglądać swoich klientów. Nagrywa praktycznie wszystko, do czasu aż pewnego dnia ktoś kradnie jego kamerę i taśmy. Kim jest tajemnicza Vera? Jak być samotnym czubkiem? Dowiecie się w kinie.

reżyseria: Tobias Nölle; obsada: Georg Friedrich, Tilde von Overbeck

Sprawdź także:
WSZYSCY krytycy są zgodni – na ten film musisz iść do kina

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: