WSZYSCY krytycy są zgodni – na ten film musisz iść do kina

Obserwuj nas na instagramie:

Nie chcecie chodzić na słabe filmy i wydawać milionów na przehype’owane produkcje? Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów.

Robi się zimno, ciemno i ponuro – o tej porze roku zamiast pytać się, po co żyć, lepiej zamknąć się w kinie. Dystrybutorzy chyba dobrze zdają sobie z tego sprawę – w tym tygodniu wprowadzają do kin aż 7 nowych tytułów. My wybieramy najciekawsze.

 

Nowy początek

arrival-kadr

Spodoba ci się, jeśli… tęsknisz za prawdziwym, epickim i inteligentnym science fiction.

Dlaczego ludzie się jarają? Reżyser Denis Villeneuve ma na koncie kilka naprawdę znakomitych filmów, m.in. Sicario i Labirynt, czyli mroczne wizje rzeczywistości, pełne napięcia, przemocy i niezrównoważonych bohaterów. Lepszej rekomendacji nie trzeba.

Jaka jest opinia krytyków? POZA SKALĄ, WSZYSCY TO KOCHAJĄ. RottenTomatoes: 96%. Ocena na mediakrytyk.pl: 8.2/10 (100% pozytywnych recenzji!).

Amy Adams próbuje porozumieć się z wysłannikami obcej cywilizacji. Czeka nas inwazja, czy może jednak pokojowa misja poznawcza? Na pewno możemy spodziewać się niepokojącej atmosfery i oryginalnego podejścia do tematu – bo przecież kolejnego Dnia Niepodległości już nie przeżyjemy.

reżyser: Denis Villeneuve; obsada: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker


 

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

pitbull

Spodoba ci się, jeśli… widziałeś pierwszą i drugą część, polskie kino sensacyjne nie jest ci obce i oczekujesz dwóch godzin nie pamiętania o rzeczywistości.

Dlaczego ludzie się jarają? Bo Maja Ostaszewska znowu pięknie przeklina, a laski skopują tyłki facetom.

Jaka jest opinia krytyków? Jak na razie nie wiadomo, ale po przyjaźnie przyjętych Nowych porządkach można liczyć na wiele.

Kobiety vs. mężczyźni w wydaniu gangstersko policyjnym? Dlaczego nie! Świeżo upieczone policjantki uczą się fachu od starych wyjadaczy i walczą z brutalnym światem mafii paliwowej – możemy spodziewać się wszystkiego, bo Patryk Vega nie wierzy w świętości.

reżyseria: Patryk Vega; obsada: Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Anna Dereszowska


 

Dzieciństwo wodza

dziecinstwo-wodza-kadr

Spodoba ci się, jeśli… lubisz mrok, I Wojnę Światową, niepokojące dzieci rzucające w ludzi kamieniami i europejskie koprodukcje (Francja/Węgry/Wielka Brytania – wybuchowe połączenie).

Dlaczego ludzie się jarają? Bo młody amerykański aktor-wyrostek (28 lat) bierze się za europejskie kino i podobno mu to wychodzi.

Jaka jest opinia krytyków? Dwie nagrody na MFF w Wenecji mówią same za siebie, ale krytycy też dorzucili swoje i szczególnie chwalą aktorstwo, zdjęcia i ścieżkę dźwiękową.

Jak powstaje dyktator? Twórcy filmu próbują dopowiedzieć na to pytanie obserwując życie młodego chłopca wychowującego się zaraz po I Wojnie Światowej w podparyskim miasteczku. Niepokojąca obojętność rodziców i niepojęcie wysokie IQ mogą być przepisem na narodziny zła.

reżyseria: Brady Corbet; obsada: Robert Pattinson, Liam Cunningham, Bérénice Bejo

Sprawdź także:
10 filmów, w których nic się nie dzieje, a nie można się od nich oderwać

Nie chcecie chodzić na słabe filmy i wydawać milionów na przehype’owane produkcje? Wybraliśmy 3 najciekawsze premiery tygodnia, żeby oszczędzić wam czasu i nerwów. Robi się zimno, ciemno i ponuro – o tej porze roku zamiast pytać się, po co żyć, lepiej zamknąć się w kinie. Dystrybutorzy chyba dobrze zdają sobie z tego sprawę – w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →