kadr z klipu do utworu "Idealista" duetu Fabijański/Ńemy, Bilona i Fu

Fabijański w nowej wytwórni i w starym stylu w singlu z legendami polskiej sceny rapowej


29 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Fabijański w drugim singlu z nadchodzącej płyty Cukier rapuje z legendami sceny i melduje się w szeregach nowej wytwórni. Sprawdź szczegóły!

Fabijański z legendami polskiego rapu

Po wydanym w lutym wraz z Gverillą singlu Werter promującym płytę Cukier Fabijański powraca w totalnie innej odsłonie. Na klasycznym bicie Ńemego spotkał się z legendami polskiej sceny rapowej, Bilonem oraz Fu. Jak możemy przeczytać w opisie singla Idealista:

Idealista to drugi po Werterze singiel z płyty Cukier, za której produkcję muzyczną odpowiada Ńemy. Fabijański pochyla się nad brakiem połączenia swojej wizji świata z rzeczywistością, a lirycznie wtórują mu Bilon oraz Fu. Singiel ten to powrót do rapowej klasyki z boombapowym zacięciem, a teledysk został nakręcony i wyreżyserowany podczas pobytu w gorącej Italii przez samego Sebastiana.

Fabijański – Idealista ft. Bilon, Fu (prod. Ńemy)

Nowy początek w nowej wytwórni

Nowy singiel odsłania także karty, jeśli chodzi o nową wytwórnię Fabijańskiego. Werter bowiem wydany był gościnnie na kanale Step Records. Idealista trafił na kanał DeNekstBest i to w tej wytwórni ukaże się album Cukier, o którym sam artysta mówi:

Mimo, że to nie jest pierwsze moje wydawnictwo, to możecie je traktować jako pierwsze i niemal jedyne! Nie odcinając się od poprzednich moich albumów, dopiero pod „Cukrem” mogę się podpisać każdą kończyną. Fantastyczna, w mojej opinii produkcja Ńemego została okraszona kompletnie niecukierkowymi, bezkompromisowymi, bezpruderyjnymi i bezczelnymi linijkami, które są świadectwem mojego postrzegania rapu. Szczerze mówiąc, przed rozpoczęciem prac nad tym albumem, czując jakiś niedosyt i wiedząc, że coś mam jeszcze do załatwienia, pomyślałem tak „Dobra, mimo, że mam już dość tych gównoburz i klimatu który towarzyszy mojej „karierze” rapera, zrobię jeszcze jeden album, postawię kropkę nad i, a potem świadomie dając satysfakcję hejterom, powiem, że zwijam stragan i kończę z rapem”… ale ponoć tylko krowa nie zmienia zdania. Elo!  

Okładka płyty Cukier

Fabijański w nowej wytwórni i w starym stylu w singlu z legendami polskiej sceny rapowej

Fabijański w drugim singlu z nadchodzącej płyty Cukier rapuje z legendami sceny i melduje się w szeregach nowej wytwórni. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Fabijański […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →