źródło: 50 Cent YouTube

Eminem i 50 Cent nagrają wspólny album? „Służę mu pomocą”


01 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Eminem udzielił wywiadu rozgłośni „SiriusXM”, w którym skomentował plotki odnośnie wspólnego albumu z 50 Centem.

To mógłby być hit

Marshall Mathers i Curtis Jackson na wspólnym albumie. Wyobraźnia rusza od razu i próbujemy sobie wyobrazić, jak miałby nazywać się ten projekt. Emicent? Centinem? A może 50 Eminent? Jedno jest pewne – połączona płyta raperów tego kalibru byłaby sporym wydarzeniem w branży i pewnie hitem.

Dwie dekady przyjaźni

Raperzy znają i przyjaźnią się od dwóch dekad. Konkretnie od czasu, kiedy 50 Cent trafił pod skrzydła Eminema. Wcześniej został podrzucony przez Columbię po głośnej strzelaninie, w której został dziewięciokrotnie postrzelony (to dlatego potem mówiono na niego „bulletproof”). To w tej wytwórni miał wydać swój debiut, ale ostatecznie Get Rich or Die Tryin’, który okazał się ogromnym sukcesem, wyszedł w barwach Shady Records, Interscope i Aftermath Entertainment (to wytwórnia Dr. Dre).

Świat potrzebuje nowej płyty 50 Centa

Już od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że kumple pracują nad wspólnym wydawnictwem. W rozmowie z „SiriusXM” Eminem przyznał, że sam obecnie „nagrywa coś nowego”, a potem odniósł się do plotek. Cytujemy za „NME”:

Nie wiem, skąd wzięła się ta informacja, ale jest szalona. Ale mocno pracuję nad tym, aby zmusić 50 Centa do nagrania nowego albumu. Bardzo potrzebujemy jego kolejnej płyty. Szczególnie, że 50 ma teraz dobry moment. Tak jest od trasy (chodzi o zeszłoroczną The Final Lap Tour z okazji 20. rocznicy wydania debiutu – przyp. red.). Powiedziałem mu, że jeżeli czegokolwiek ode mnie potrzebuje, to służę mu pomocą. Ale nowy album ze mną – to byłoby szaleństwo.

Nie tak szalone, jak mogłoby się wydawać

Czyżby? To, co raper nazywa szaleństwem, my widzimy jako gigantyczną sprzedaż, medialne zamieszanie, kilka wielkich hitów i przede wszystkim wyprzedaną na pniu ogólnoświatową trasę. Może więc słowa Eminema to zwykła kokieterie i zasłona dymna przed zdradzeniem światu jednej z największych niespodzianek ze świata hip-hopu w ostatnich latach. Czekamy!

Eminem udzielił wywiadu rozgłośni „SiriusXM”, w którym skomentował plotki odnośnie wspólnego albumu z 50 Centem. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie To mógłby być hit Marshall Mathers […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →