kadr z klipu do utworu „Lucky You”

Eminem cancelowany? Nic z tych rzeczy. TikTokowy konflikt wokół twórczość rapera


06 marca 2023

Podziel się newsem:

Na TikToku rozgorzała dyskusja dotycząca cancelowania Eminema z racji na jego brutalne teksty. Konflikt urósł do rangi międzypokoleniowej.

Pokolenie Z i Cancel Culture

Konflikty pokoleniowe są jedną z rzeczy, które pozostają niezmienne niezależnie od zmieniających się czasów. Ilość tematów spornych zwiększyła się jednak dość znacząco za sprawą dyskusji w mediach społecznościowych. Wyjątkowo częste są konflikty starszych generacji z Pokoleniem Z, urodzonym mniej więcej między 1996 a 2012 rokiem. Jedną z osób, o których „cancelowanie” od dawna ubiega się wielu przedstawicieli tej generacji, jest Eminem. Dlaczego? W popularnym filmie na TikToku jeden z użytkowników krytykuje wersy rapera z utworu Love The Way You Lie nagranego wspólnie z Rihanną, gdzie zdaniem autora komentarza, raper gloryfikuje przemoc domową.

Millenialsi w obronie Eminema

W obronie Eminema stanęły osoby, które wychowały się na muzyce rapera. Mowa tu głównie o Millenialsach, a więc osobach urodzonych między 1981 a 1995 rokiem. Jedna z użytkowniczek platformy, Lauren Oakley, postanowiła nagrać diss na autora wspomnianego filmu na TikToku, krytykującego jej idola (rzeczony diss znajdziecie tutaj). Co ciekawe, w swojej obronie stanął sam Eminem – i to nie teraz, ale już kilka lat temu, bo sprawa nie jest nowa. W 2020 roku nagrał on bowiem utwór Tone Deaf, w którym twierdzi, że ma świadomość, że niektórzy nie spoczną, dopóki nie poddadzą go cancelowi, ale niespecjalnie go to obchodzi. Jak uważacie, po czyjej stronie leży racja w międzypokoleniowym konflikcie dotyczącym Eminema?

Eminem i jego odpowiedź na ciągnącą się od kilku lat krytykę w utworze Tone Deaf

Na TikToku rozgorzała dyskusja dotycząca cancelowania Eminema z racji na jego brutalne teksty. Konflikt urósł do rangi międzypokoleniowej. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Pokolenie Z i Cancel […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →