okładka gry „Elden Ring"

“Elden Ring” ukończony poniżej dziewięciu minut. Speedrunner bije rekord


13 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Czy Elden Ring można przejść w kilka minut? Okazuje się, że tak. Jeden z popularnych speedrunnerów ustanowił nowy rekord.

Elden Ring to soulslike na wiele godzin? Raczej na kilka minut

Jak informuje portal naekranie.pl, ustanowiono nowy rekord w prędkości przejścia gry Elden Ring. Najnowszy produkt studia From Software został ukończony dokładnie w osiem minut i pięćdziesiąt sześć sekund. Wspomnianego czynu dokonał popularny speedrunner Distortion2.

Zobacz: Sony publikuje listę gier, w jakie musicie zagrać w 2022 roku

Gracz zastosował tzw. “any% unrestricted”, które oznacza, że wykorzystał wszystkie błędy oraz wszelkie znane mu sztuczki, by pomijać lokacje, bossów oraz przeciwników. Głównym celem tego rodzaju speedrunu jest jak najszybsze zakończenie gry.

Elden Ring Any% Unrestricted Speedrun

Najnowszy produkt From Software to jeden z najgorętszych tytułów tego roku

Elden Ring zadebiutowało na całym świecie pod koniec lutego bieżącego roku. Gra została wydana przez Bandai Namco Enterainment, wyreżyserował ją Hidetaka Miyazaki, a przy scenariuszu pracował również George R.R. Martin, autor sagi Pieśń Lodu i Ognia. Tytuł trafił na komputery stacjonarne oraz konsole Sony i Microsoft dwóch ostatnich generacji.

Gra okazała się ogromnym sukcesem sprzedażowym. Tylko na platformie Steam Elden Ring zajmowało szczyt podium pod względem sprzedaży przez sześć tygodni od premiery. Tytuł został zdetronizowany dopiero po pojawieniu się LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, które ukazało się w zeszłym tygodniu. Mimo to produkcja From Software w ostatnim notowaniu zamknęła podium. Od dnia premiery ukazało się ponad czterysta tysięcy opinii graczy z całego świata, a Steam określa je jako “bardzo pozytywne”. Portal Metacritic przyznał najnowszemu soulslike’owi dziewięćdziesiąt pięć punktów na podstawie recenzji pięćdziesięciu sześciu recenzentów. W tym samym serwisie opinie graczy nie są tak pozytywne. Na podstawie opinii ponad trzech tysięcy respondentów gra otrzymała 6.8 punktu w dziesięciopunktowej skali.

Elden Ring – story trailer

Czy Elden Ring można przejść w kilka minut? Okazuje się, że tak. Jeden z popularnych speedrunnerów ustanowił nowy rekord. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Elden Ring to […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →