Dystans społeczny na koncertach The Flaming Lips. Zespół przygotowuje występy w przezroczystych kulach


14 października 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół The Flaming Lips chce wypróbować nowy sposób grania koncertów w dobie pandemii koronawirusa. Zarówno muzycy, jak i widzowie zamknięci będą w przezroczystych kulach do zorbingu.

Pandemia koronawirusa wymusiła na muzykach i organizatorach koncertów, szukanie niecodziennych sposobów na docieranie do odbiorców muzyki. Na samym początku lockdownu internet zalała fala koncertów online, które artyści grali nie wychodząc z domu. Travis Scott poszedł o krok dalej i zagrał w wirtualnej rzeczywistości w grze Fornite.

Gdy obostrzenia zostały trochę poluzowane, zaczęto organizować kameralne, plenerowe występy z zachowaniem dystansu społecznego oraz koncerty samochodowe. W Wielkiej Brytanii fani oglądali koncert ze specjalnie zamontowanych przy scenie platform.

koncert w dobie koronawirusa

The Flaming Lips szykują koncerty w kulach do zorbingu

Na kolejny pomysł wpadła amerykańska formacja The Flaming Lips. Zespół z Wayne’em Coyne’em na czele przygotowuje występy w przezroczystych kulach. Znajdować się w nich będą zarówno muzycy jak i publiczność. Problemem, nad którym wciąż pracują jest kwestia wyjścia do toalety lub zamówienia czegoś do picia.

Część dotyczącą grania w bańce mamy już rozpracowaną. Musimy jeszcze znaleźć sposób, by przyciągnąć tłum do środka areny i rozmieścić w niej kule, ale mamy jeszcze kilka tygodni, żeby to rozgryźć. Myślimy, że stanie się to po wyborach

Wayne Coyne
Wyświetl ten post na Instagramie.

….

Post udostępniony przez Wayne Coyne (@waynecoyne5)

To nie pierwszy raz, gdy zespół wykorzystuje kule do zorbingu. Muzycy często pojawiają się w nich na scenie. Niedawno miało to miejsce chociażby w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon.

The Flaming Lips – God and The Policeman

Z kolei w lipcu The Flaming Lips wypuścili teledysk do utworu Dinosaurs On The Mountain z wykorzystaniem tego motywu.

The Flaming Lips – Dinosaurs On The Mountain

Zespół The Flaming Lips chce wypróbować nowy sposób grania koncertów w dobie pandemii koronawirusa. Zarówno muzycy, jak i widzowie zamknięci będą w przezroczystych kulach do zorbingu. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →