Anna Migda

Dubioza kolektiv na Pol’and’Rock Festival 2021


09 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Pol’and’Rock Festival 2021 zarzuca kolejnym ogłoszeniem. Tym razem, po potwierdzeniu występu zespołu Dżem, do line-upu dołączyła znana uczestnikom wydarzenia formacja z Bałkanów – Dubioza kolektiv. Panowie pojawią się na Pol’and’Rock już po raz trzeci.

Dubioza kolektiv. O co tyle szumu?

Zespół powstał w Bośni i Hercegowinie w 2003 roku z inicjatywy czwórki przyjaciół: Brano Jakubovicia, Vedrana Mujagicia, Almira Hasanbegovicia i Adisa Zvekicia. Już od początku swojej twórczości, Dubioza kolektiv mieszała gatunki i poruszała ważne społecznie tematy. Oficjalnie zadebiutowali w 2004 roku za sprawą płyty zatytułowanej po prostu Dubioza kolektiv. Proponowano im nawet udział w Eurowizji, jednak zespół odmówił.

Grupa trafiła na międzynarodowe rynki dopiero w 2011 roku za sprawą krążka Wild Wild East. Ciężko jednoznacznie przypisać ich do jakiegokolwiek typu muzyki. Bośniacy czerpią bowiem inspiracje między innymi z rocka, reggae, ska oraz punku. Na uwagę zasługuje również fakt, iż muzycy śpiewają w różnych językach. Wśród nich warto wymienić chociażby pendżabski. Zespół ma na swoim koncie 10 albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany #fakenews ukazał się w 2020 roku.

Dubioza kolektiv – Dumb

Dubioza kolektiv po raz kolejny w Polsce

Bałkański zespół zaczyna na stałe gościć w line-upie Pol’and’Rock Festival. Ich pierwszy występ w Kostrzynie miał miejsce w 2012 roku. Panowie porwali do tańca publiczność zgromadzoną pod Dużą Sceną Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Po raz drugi pojawili się w 2018 roku, już po zmianie nazwy na obecną. Ich koncert rozpoczynał ówczesną edycję i już od samego początku byli mocnymi kandydatami do Złotego Bączka, którego… ostatecznie wygrali! Dubioza kolektiv zdeklasowała wtedy takie grupy jak Gojira czy Judas Priest.

Teraz, po króciutkiej przerwie, Bośniacy powracają na Pol’and’Rock Festival 2021. Ich energia oraz żywiołowość idealnie pasują do Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Dubioza kolektiv
Dubioza kolektiv na Pol’and’Rock Festival 2018,
fot. Damian Mękal

Pol’and’Rock Festival w nowej formule

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival niesie ze sobą dwie, znaczące zmiany. Po pierwsze, Najpiękniejszy Festiwal Świata opuszcza Kostrzyn nad Odrą. Pol’and’Rock Festival 2021 odbędzie w dniach 29-31 lipca na terenie dawnego lotniska Makowice – Płoty. Po drugie, ze względu na pandemię koronawirusa, Pol’and’Rock Festival 2021 będzie biletowany. Organizatorzy podkreślają, że festiwal nadal jest darmowy, a koszt biletów ma pokryć środki niezbędne do zachowania bezpieczeństwa – mowa tu o testach na COVID-19, maseczkach czy płynach dezynfekujących.

Pol’and’Rock Festival 2021 zarzuca kolejnym ogłoszeniem. Tym razem, po potwierdzeniu występu zespołu Dżem, do line-upu dołączyła znana uczestnikom wydarzenia formacja z Bałkanów – Dubioza kolektiv. Panowie pojawią się na Pol’and’Rock już po raz trzeci. Dubioza kolektiv. O co tyle szumu? Zespół powstał w Bośni i Hercegowinie w 2003 roku z inicjatywy czwórki przyjaciół: Brano Jakubovicia, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny festiwal

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →