materiały promocyjne

Dubioza kolektiv na trzech koncertach w Polsce


27 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Dubioza Kolektiv wracają do Polski, by po dwóch latach od ostatniej obecności zagrać w trzech miastach w naszym kraju.

Eklektyczny gatunkowo fenomen

Zespół powstał w Bośni i Hercegowinie w 2003 roku z inicjatywy czwórki przyjaciół: Brano Jakubovicia, Vedrana Mujagicia, Almira Hasanbegovicia i Adisa Zvekicia. Już od początku swojej twórczości grupa Dubioza kolektiv mieszała gatunki i poruszała ważne społecznie tematy. Choć jak sama nazwa wskazuje najbliżej im do szerokorozumianej muzyki dub, ciężko jednoznacznie wpisać ich w jakiejkolwiek ramy. Oficjalnie zadebiutowali w 2004 roku za sprawą płyty zatytułowanej po prostu Dubioza kolektiv. Proponowano im nawet udział w Eurowizji, jednak zespół odmówił.

Grupa trafiła na międzynarodowe rynki dopiero w 2011 roku za sprawą krążka Wild Wild East. Na swoim koncie mają występy na festiwalach Glastonbury, Lollapalooza, Roskilde czy Lowlands. Ciężko jednoznacznie przypisać ich do jakiegokolwiek typu muzyki. Bośniacy czerpią bowiem inspiracje między innymi z rocka, reggae, ska oraz punku. Na uwagę zasługuje również fakt, iż muzycy śpiewają w różnych językach. Wśród nich warto wymienić chociażby pendżabski. Zespół ma na swoim koncie 11 albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany Agrikultura, ukazał się w 2022 roku. Teraz przyjdzie szansa, by zobaczyć ich na żywo w naszym kraju.

Dubioza kolektiv – Može li?

Kup bilety na koncerty Dubioza kolektiv!

Jesteście ciekawi, jak to niezwykłe połączenie brzmi na żywo? Wpadajcie na polskie koncerty Dubioza kolektiv! Bałkański zespół zagra w trzech miastach:

  • 9.02 Warszawa, Progresja
  • 10.02 Gdańsk, B90
  • 11.02 Poznań, Tama

Na każdym z koncertów jako support towarzyszyć zespołowi będzie DJ Yantimer, który zaprezentuje swój DJ set. Bilety na każdy polski występ Dubiozy są dostępne do kupienia na stronie biletomat.pl.

Dubioza Kolektiv wracają do Polski, by po dwóch latach od ostatniej obecności zagrać w trzech miastach w naszym kraju. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Eklektyczny gatunkowo fenomen […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →