Drugie urodziny Winyl Marketu w Miłości


05 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

W weekend 15 i 16 października w klubie Miłość w Warszawie odbędzie się urodzinowa edycja Winyl Marketu. Inicjatywa dla diggerów ma już dwa lata.

Pierwszy Winyl Market Maciej Kopeć zorganizował we wrześniu 2014 roku. W warszawskim Sezonie płyty sprzedawało wtedy dziesięciu wystawców. Na najbliższej, piętnastej edycji, będzie ich dwa razy więcej. Sprzedawcy przyjadą z całego kraju, odbywać będą się showcase’y i dj sety, live act zagra Richu M z MOST-u, a potrójny mistrz Polski IDA – Dj VaZee – pokaże, jak skreczuje czempion.

– Nie przypuszczałem, że impreza tak dobrze się przyjmie – przyznaje Maciej Kopeć. Kiedy zaczynał organizować pierwsze targi, Polacy znali je głównie z Berlina. Maciej na koncie ma też takie wydarzenia jak Record Love A Fair (coroczne targi płytowe w Miłości), Targi Muzyczne podczas RBMA Weekender, czy tegoroczną edycję Record Store Day Warsaw.

Podobnych wydarzeń jest coraz więcej, nie tylko w Warszawie. Czy jednak grono nabywców winyli ciągle rośnie, czy może osiągnęliśmy już punkt krytyczny?

– Jeśli spojrzymy na mapę Polski, to faktycznie – jest coraz więcej takich wydarzeń. Statystyki mówią, że sprzedaż płyt rośnie, ale frekwencja na imprezach bywa nieprzewidywalna. Część osób woli “diggować” w domu przed ekranem komputera po prostu z braku czasu, część chciałaby przyjść, ale nie może, bo pracuje. Zainteresowanie jest jednak dużo większe niż w latach poprzednich – mówi Maciej.

Rosnące grono kolekcjonerów czarnych krążków sprzyja także powstawaniu nowych labeli i wytwórni. Tych w ostatnich latach przybyło wiele. – Powstał prężnie działający label Zambona – Transatlantyk, Maciek Sienkiewicz wprowadził w życie Father And Son Records And Tapes, na którym debiutuje znakomity Das Komplex, ruszył także sublabel Prosto – MOST, którego bossem jest Rafał Grobel. Do tego m.in. Get The Balance Right!, DUNNO, Technosoul, Otake Records czy Step Recordings, Winylowo Rec – wymienia organizator Winyl Marketu.

13909229_655076331324580_4274004385981407468_o

Sporą część kolekcji tych wytwórni będzie można kupić podczas drugich urodzinych winylowej inicjatywy w Miłości. Wśród wystawców są: Plays.pl z Poznania, Winylowo.com z Zielonej Góry, Trzaski z Białej Podlaskiej, Muzyczne Listy Vintagesoundglasses z Lublina, Winylownia z Białegostoku, Krautrock-Vinyl ze Szczytna, Near Mint z Krakowa, Sound Logistic z Łodzi, Janus Vinyl Records z Kielc oraz sporo lokalnych, równie ważnych winylowych maniaków.

Miłośnicy muzyki z czarnego wosku, którzy po przegrzebaniu wszystkich stanowisk będą mieli cudem jakieś pieniądze w portfelu, mogą wydać je na gadżety z logiem Winyl Market: t-shirty, slipmaty (7″ i 12″) oraz torby na ramię o pojemności 20 płyt. Muzycznym targom towarzyszyć będą showcase’y i sety artystów oraz djów związanych z Asfalt Shop, Black Market, Trzaskami, Płytami Gramofonowymi i Yakrecords. Odbędzie się także after, na którym zagrają: Mitura i Hadrian (Głębokie Pasmo), Dook (Transatlantyk) oraz Sąsiad (The Very Polish Cut Outs / WOSK Soundsystem).

Portal Rytmy.pl objął drugie urodziny Winyl Market patronatem medialnym.

14435370_1322997857730503_6215925739602689642_o

plakat: Znajomy Grafik

Sprawdź także:
Elektroniczny MOST między gatunkami

W weekend 15 i 16 października w klubie Miłość w Warszawie odbędzie się urodzinowa edycja Winyl Marketu. Inicjatywa dla diggerów ma już dwa lata. Pierwszy Winyl Market Maciej Kopeć zorganizował we wrześniu 2014 roku. W warszawskim Sezonie płyty sprzedawało wtedy dziesięciu wystawców. Na najbliższej, piętnastej edycji, będzie ich dwa razy więcej. Sprzedawcy przyjadą z całego […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →