plakat serialu „Dziewczyna i kosmonauta”

Science fiction i trójkąt miłosny w jednym. Oto zwiastun polskiego serialu „Dziewczyna i kosmonauta


07 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Zapowiadany jako polski serial science-fiction Dziewczyna i kosmonauta zadebiutuje 17 lutego na platformie Netflix. W rolach głównych w historii osadzonej w 2022 i 2052 roku zobaczymy Vanessę Aleksander i Magdalenę Cielecką. Zobaczcie zwiastun produkcji.

Dziewczyna i kosmonauta – o czym jest serial?

W 2022 roku przyjaciele oraz piloci F-16: Niko (Jędrzej Hycnar) i Bogdan (Jakub Sasak) walczą o to, który z nich weźmie udział w misji kosmicznej. Oboje są również zakochani w jednej dziewczynie – Marcie (Vanessa Aleksander). Lot w kosmos wygrywa Niko, który z niewyjaśnionych powodów wraca na Ziemię bez oznak starzenia 30 lat później. Gdy ląduje, wciąż zakochany jest po uszy w Marcie (w tej osi czasowej gra ją Magdalena Cielecka), która trwa w relacji romantycznej z Bogdanem (Andrzej Chyra). Trzy postacie zostają uwikłane w trójkąt miłosny z tajemniczą zagadką zatrzymania procesu starzenia kosmonauty.

Jędrzej Hycnar i Vanessa Aleksander w rolach Niko i Marty w serialu ”Dziewczyna i kosmonauta”, Netflix

Nie spodziewajmy się od serialu Dziewczyna i kosmonauta historii science fiction rodem z Black Mirror czy Interstellar – futurystyczny romans Netfliksa w reżyserii Bartosza Prokopowicza zgłębi przede wszystkim temat podejmowanych w życiu wyborów i miłości, która potrafi przetrwać (a może nie?) próbę czasu. „Jego powrót zmienia wszystko. Kochałam ich obu” – mówi w oficjalnym zwiastunie Marta.

Zwiastun serialu Dziewczyna i kosmonauta

W obsadzie znajdą się również Magdalena Boczarska, Anna Cieślak, Grzegorz Damięcki, Zofia Jastrzębska, Artem Manuilov, Daria Polunina, Helena Rząsa, Anton Solovey, Agnieszka Wagner i Andrew Zhuravsky. Za scenariusz odpowiada Agata Malesińska. Serial, który zadebiutuje 17 lutego, będzie miał sześć odcinków.

Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka w rolach Bogdana i Marty w serialu „Dziewczyna i kosmonauta”, Netflix

Cielecka i Chyra znów razem na ekranie

Niektórych może zainteresować wybór Magdaleny Cieleckiej i Andrzeja Chyry do roli ekranowej pary – w końcu ich miłosne drogi skrzyżowały się nie tylko w serialu. Aktorzy zostawili dla siebie byłych partnerów – ona swoją pierwszą wielką miłość Grzegorza Jarzynę, on żonę, reżyserkę Martę Kownacką. Po niemal dekadzie burzliwej relacji rozstali się. Wciąż dzielą jednak od czasu do czasu uczucia na ekranie. W 2016 roku zagrali kochanków w Zjednoczonych stanach miłości, teraz wykażą się aktorsko w Dziewczynie i kosmonaucie. „Nasz zawód polega na tym, że sprzedajemy własne emocje. Z osobistego punkt widzenia mój związek z Andrzejem zakończył się. Wypaliły się emocje i oboje mamy nowe życie. Został układ zawodowy i zaufanie dwojga profesjonalistów” – mówiła Cielecka w jednym z wywiadów.

Magdalena Cielecka w roli Marty w serialu „Dziewczyna i kosmonauta”, Netflix

Zapowiadany jako polski serial science-fiction Dziewczyna i kosmonauta zadebiutuje 17 lutego na platformie Netflix. W rolach głównych w historii osadzonej w 2022 i 2052 roku zobaczymy Vanessę Aleksander i Magdalenę Cielecką. Zobaczcie zwiastun produkcji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →