kadr z klipu do utworu "Falling Back" Drake'a

Ostry sos w prezerwatywie, gniew rabina i Kevina Duranta. Najdziwniejsze historie z Drakiem w roli głównej [ranking]


26 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Drake jest jedną z najczęściej komentowanych postaci światowej muzyki. Nie jest to jedynie kwestią jego popularności. Kanadyjczyk często ułatwia pracę dziennikarzom swoimi bardzo dziwnymi zachowaniami. Przed wami ranking 7 najdziwniejszych historii z Drakiem w roli głównej.

7. Drake pod przykrywką

Zdolności aktorskie Drake’a kolejny raz się przydały (raper był gwiazdą popularnego serialu dla młodzieży Degrassi). Tak możemy najlepiej określić sytuację, jaka mała miejsce w programie Jimmy Kimmel Live! w 2014 roku. Kanadyjczyk chodził po ulicy z przypiętą brodą i peruką, udając dziennikarza. Po co? By zapytać przechodniów, co sądzą o… Drake’u. Wiele odpowiedzi na pytania było mocno niewygodnych dla rapera, który na końcu przyznawał się przechodniom co do swojej prawdziwej tożsamości. Można mówić o Kanadyjczyku różne rzeczy, ale w tej sytuacji pokazał spory dystans do siebie.

6. Gniew rabina

Kontrowersja związana z klipem do HYFR nie wynikła w żadnym wypadku z winy Drake’a, ale co tu dużo mówić, afera mogła z tego wyjść dość konkretna. Rzeczone wideo, kręcone było w synagodze w Miami, co miało być nawiązaniem do żydowskich korzeni Kanadyjczyka. Rabin, który zgodził się na to, by stworzyć w tym miejscu klip, najwyraźniej nie wiedział za dużo o muzyce Drake’a. Zaraz po ukazaniu się klipu do HYFR zażądał jego usunięcia (co się nie stało), a także zaznaczył, że nie popiera poglądów głoszonych w utworze, które są sprzeczne z religią judaistyczną. Z nieswojej winy Drake mógł zostać pierwszym rapowym wrogiem religijnym.

5. 9-latki na scenie w utworze Every Girl

Do dziś nie wiemy, co Drake i Lil Wayne mieli w głowie w tej sytuacji. Raperzy wykonywali swój wspólny hit Every Girl podczas gali BET w 2009 i pozwolili wówczas 9-letniej córce Weezy’ego oraz kilku jej koleżankom wejść na scenę. Dziewczynki tańczyły do piosenki, w której padają m.in. takie wersy, jak: Open up her legs to fillet Mignon that pussy / I’m a get in an’ on that pussy /If she let me in, I’m a own that pussy. Tłumaczenie załączonego fragmentu tekstu jest chyba zbędne. Cała sytuacja odbiła się wówczas mocno na wizerunku telewizji BET oraz raperów, którzy przeprosili za swój występ.

4. Drake i beef z… Kevinem Durantem

Historie związane z obecnością Drake’a podczas spotkań najlepszej koszykarskiej ligi świata, NBA, można by mnożyć. Wielokrotnie raper będący kibicem ekipy Toronto Raptors deprymował przeciwników okrzykami kierowanymi z pierwszego rzędu trybun. Do legendy przeszły już jego liczne „uprzejmości” wymieniane z Kevinem Durantem, który niejednokrotnie w wywiadach wyrażał swoją frustrację związaną z trash talkiem Kanadyjczyka. Raz nawet Drake’owi udało się wpłynąć na wynik meczu, gdy zdekoncentrował jednego z zawodników Chicago Bulls, co poskutkowało popełnieniem tzw. błędu 5 sekund.  

3. Zniesmaczony pocałunkiem Madonny

Wspólny występ Drake’a i Madonny podczas Coachelli w 2015 roku miał potencjał, by przejść do historii z wielu różnych powodów. Jednak ten, przez który się to stało w rzeczywistości, jest wyjątkowo dziwny. W pewnym momencie występu Drake siedział na krześle, a śpiewająca, wówczas 56-letnia Madonna namiętnie go pocałowała. Sam fakt pocałunku nie byłby niczym szczególnie dziwnym, gdyby nie reakcja rapera, który od razu wykrzywił swoją twarz w przedziwnym grymasie wskazującym ewidentnie, że nie był zadowolony z tego, co się stało. Kanadyjczyk próbował tłumaczyć całą sytuację, jednak ciężko powiedzieć, żeby wybrnął. Ktoś tu przeskrobał sobie u królowej.  

2. Występ w polskim mundurze

Ta historia jest wyjątkowo dziwna, ale głównie z racji na naszą polską perspektywę. Podczas koncertu Giveona w Toronto Drake wyszedł na scenę, by mu pogratulować… w mundurze Wojska Polskiego. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego Drizzy to zrobił. Wiadomo natomiast, że cała sprawa wywołała duży szum w polskich mediach. Kanadyjczyk nie odniósł się do sytuacji, natomiast zrobiła to Agencja Mienia Wojskowego, która poinformowała, że kurtka nie została zakupiona u nich, ponieważ… modelu 128 nie mają obecnie w sprzedaży. Skąd więc Drake miał kurtkę? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.  

drake giveon wojsko polskie agencja mienia wojskowego
fot. reddit

1. Drake się chroni. Ostry sos w prezerwatywie

Nic innego nie mogło znaleźć się na pierwszym miejscu. Historia ostrego sosu w prezerwatywie świadczy o dwóch rzeczach: Drake ma paranoje, ale czasem najwyraźniej ma rację. Modelka, która spotkała się z Drakiem w hotelu, w wywiadzie dla Too Much Hot Tee podała informację, jakoby kanadyjski raper po użyciu prezerwatywy… dolewał do niej ostrego sosu. Ma to na celu zabicie plemników, tak by nikt ich nie wykorzystał bez wiedzy artysty. W jaki sposób modelka dowiedziała się o tym fakcie? Cóż, bardzo bolesny. Fortuna oraz sława, jakie posiada Drake, nakierowuje ludzi na najdziwniejsze pomysły, by też część z tego zgarnąć dla siebie. Chociażby poprzez alimenty. I jak tu nie być paranoikiem?

Drake jest jedną z najczęściej komentowanych postaci światowej muzyki. Nie jest to jedynie kwestią jego popularności. Kanadyjczyk często ułatwia pracę dziennikarzom swoimi bardzo dziwnymi zachowaniami. Przed wami ranking 7 najdziwniejszych historii z Drakiem w roli głównej. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →