fot. Polsat

Doda niestety nie zarobiła na “Dziewczynach z Dubaju”


02 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Doda i jej Dziewczyny z Dubaju były najpopularniejszym polskim filmem w ostatnich miesiącach. Artystka nie zarobiła na nim jednak ani grosza.

Produkcja, która została hitem, ale nie przyniosła zysków

Film Dziewczyny z Dubaju wspiął się na najwyższe miejsce podium w polskim box office w 2021 roku. Produkcja, za którego reżyserię odpowiadały Maria Sadowska i Doda, jako również producentka kreatywna, została obejrzana przez ponad milion widzów w kinach. Jednak jak się okazuje, film nie miał żadnego przełożenia na zarobki, ponieważ Doda nie otrzymała za niego ani złotówki, od czasu jego pojawienia się w kinach.

Przeczytaj także: OGAE Song Contest 2022 – Doda lepsza od Ralpha Kaminskiego i sanah

Doda
fot. Polsat

Po wyjściu filmu nie zarobiłam na nim ani złotówki. Jeżeli producent dobrze się z tym czuje, nie dzieląc się ze mną przychodami z dystrybucji, to też nie mogę żyć tym żalem. Muszę iść dalej i chcę iść dalej. Nauczyłam się też, że te pieniądze… co tak naprawdę dają? Raz są, raz ich nie ma. Wszystko człowiek jest w stanie w chwilę stracić. Dlatego najważniejszy jest święty spokój.

Zwolniłam się z funkcji prezesa, żeby nie brać odpowiedzialności za coś, na co nie mam żadnego wpływu. W momencie, kiedy oddałam ten film i poświęciłam mu 2 lata, tak naprawdę zostałam odsunięta od wszystkich decyzji i dystrybucji… nawet nie odsunięta, po prostu totalnie pomijana w tych decyzjach. Dowiadywałam się od fanów zagranicznych, że mój film leci w kinie w Czechach, we Francji, w Anglii. Teraz, jak zobaczyłam, że został on przetłumaczony i jest w dystrybucji amerykańskiej, byłam również w szoku

– przyznała Doda w wywiadzie z WP.

Doda, odniosła się również do decyzji sprzedaży filmu do Rosji, gdzie produkcja okazała się prawdziwym hitem.

A Rosja? Również nie była moją decyzją. Ciężko mi jest to powiedzieć, bo to jest taki rodzaj ogromnej porażki z mojej strony. Wydaje mi się, że znowu dałam się wykorzystać. Zrobiłam tą czarną robotę, zrobiłam ten film, wypromowałam go, jak umiałam, a potem po prostu dostałam kopa w du…

– dodała artystka.

Doda i jej Dziewczyny z Dubaju były najpopularniejszym polskim filmem w ostatnich miesiącach. Artystka nie zarobiła na nim jednak ani grosza. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Produkcja, która […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →