fot. materiały promocyjne

Dawid Podsiadło wspomina rok, w którym „zaczęły się okładki i wyjścia na salony”


06 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce świętuje jubileusz. Tym razem Dawid Podsiadło bierze pod lupę rok 2014, w którym jego kariera rozkręciła się na dobre. W zabawnym filmie wspomina kilka konkretnych sytuacji.

10 lat od debiutu Dawida Podsiadło

Na początku maja minęła dekada, odkąd Dawid Podsiadło wydał słynne Trójkąty i Kwadraty. Singiel rozpoczął karierę wydawniczą wokalisty, który sławę w Polsce zdobył dzięki udziałowi w X Factor. Dziś wyprzedaje stadiony, a każdego miesiąca w streamingu słucha go miliony osób. W drugim odcinku cyklu „Aniwersaże”, czyli wspomnieniach artysty z różnych lat swojej twórczości, tym razem Podsiadło przyjrzał się rokowi 2014.

Dawid Podsiadło
Fot. Jacek Kołodziejski / Materiały prasowe Sony Music

Fryderyki, pierwsze okładki i wąs

Dawid zdobył do dziś aż 24 nominacje do Fryderyka i to właśnie w tym roku zdobył swoje pierwsze cztery statuetki, w tym za popowy album roku Comfort And Happiness. Na albumie znalazł się słynny debiutancki singiel, ale również No czy Nieznajomy. W tym samym roku słuchacze mogli również poznać 4:30 oraz utwór Elektryczny, hymn Męskiego Grania, na którym wystąpili Brodka, Olaf Deriglasoff, Emade, Smolik.

We wspomnieniowym nagraniu twórca Małomiasteczkowego wspomina również pierwsze okładki magazynów, żartobliwie odnosząc się do retuszu zdjęć. „Tego dnia miałem akurat idealną cerę” – ironizuje Podsiadło. Już wtedy miał swoje charakterystyczne poczucie humoru, wybijające się w jeszcze nieokrzesanych wywiadach. „Zrozumiałem, że naprawdę potrzebuję wąsa” – mówi, przypominając o teledysku do utworu Reconcile zespołu Curly Heads, w którym wystąpił Marcin Dorociński.

„Idealnie pokazane za co (poza muzyką) Cię ludziska kochają”, „Te wywiady to było złoto” – piszą zachwyceni fani. Zobaczcie całe nagranie!

Jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce świętuje jubileusz. Tym razem Dawid Podsiadło bierze pod lupę rok 2014, w którym jego kariera rozkręciła się na dobre. W zabawnym filmie wspomina kilka konkretnych sytuacji. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →