Daniel Ek właścicielem klubu piłkarskiego? Jest jeden warunek


28 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

W obliczu burzy wywołanej powstaniem Super League, Daniel Ek, dyrektor generalny Spotify, chce kupić Arsenal Football Club. Kibice domagają się ustąpienia Stana Kroenke, właściciela klubu po tym, jak klub ogłosił zamiar uczestnictwa w rozgrywkach stworzonych przez najbardziej elitarne zespoły Starego Kontynentu.

Pomysł powstania Super League wywołał międzynarodowe – mówiąc bardzo eufemistycznie – niezadowolenie. Wielu piłkarzy, trenerów i kibiców, wyraziło swój sprzeciw przeciwko temu projektowi. Pod koniec zeszłego tygodnia, grupa sympatyków Kanonierów protestowała poza stadionem, domagając się wycofania rodziny Kroenke z klubu. Czwarty rok z rzędu poza Ligą Mistrzów i dopiero dziewiąta pozycja w tabeli, dopełniły czarę goryczy właściciela londyńskiego zespołu. Amerykański właściciel, podczas rozmowy na forum z kibicami oświadczył jednak, że nie ma zamiaru sprzedawać klubu.

Arsenal spotify daniel ek
Arsenal

Arsenal. Co dalej?

Po tym, jak Football Association, FIFA i inne organizacje piłkarskie poinformowały, że kluby i ich zawodnicy należący do Super League, nie będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach takich jak Mistrzostwa Świata czy Premier League. Pomysł zastąpienia Champions League nie spodobał się na tyle, że pomimo natychmiastowego wycofania się niemalże wszystkich zespołów-założycieli SL, głosów mówiących o rezygnacji rodziny Kroenke, nadal nie brakuje.

Czyhającym na obrót spraw jest współtwórca serwisu Spotify, Daniel Ek. Szwed jest wieloletnim kibicem Arsenalu, który już zadeklarował, że postara się kupić klub, jeżeli obecni właściciele ustąpią. Według The Telegraph, notowania Eka poszły mocno w górę, za sprawą poparcia jego osoby przez legendy londyńskiego klubu, na czele z Thierrym Henrym, Patrickiem Vieirą i Dennisem Bergkampem.

W obliczu burzy wywołanej powstaniem Super League, Daniel Ek, dyrektor generalny Spotify, chce kupić Arsenal Football Club. Kibice domagają się ustąpienia Stana Kroenke, właściciela klubu po tym, jak klub ogłosił zamiar uczestnictwa w rozgrywkach stworzonych przez najbardziej elitarne zespoły Starego Kontynentu. Pomysł powstania Super League wywołał międzynarodowe – mówiąc bardzo eufemistycznie – niezadowolenie. Wielu piłkarzy, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →