Czy FEST Festival się odbędzie? Organizatorzy komentują sytuację


17 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

FEST Festival się nie poddaje i wciąż ogłasza kolejnych artystów. Fani zastanawiają się jednak, czy impreza ma w ogóle szansę się w tym roku odbyć? Organizatorzy wyjaśniają wątpliwości.

Czy festiwale w Polsce odbędą się w tym roku?

To pytanie od kilku tygodniach krąży wśród fanów muzyki i z każdym dniem nabiera na mocy. Obserwujemy to, co dzieje się u naszych zachodnich sąsiadów – Francja przedłuża zakaz organizowania imprez masowych do połowy lipca, a Niemcy – do końca sierpnia. U nas wciąż brak konkretnych decyzji w tej sprawie, a zakaz obowiązuje do odwołania.

Niektóre festiwale już wiedzą, że nie będą się mogły w tym roku odbyć. Jednym z nich jest chociażby Orange Warsaw Festival, który w 2020 roku nie zagra. Reszta imprez czerwcowych w większości przenosi się na sierpień i wrzesień. Z kolei organizatorzy lipcowych festiwali drżą, choć nie podejmują jeszcze żadnych decyzji, czekając na konkretne decyzje polskiego rządu.

Perspektywa tego, że w wakacje 2020 spotkamy się pod scenami festiwali staje się coraz mniej realna i fani zastanawiają się, czy nawet sierpień jest odpowiednią datą, która pozwoli nam bezpiecznie bawić się w kilkudziesięciotysięcznym tłumie. To pytanie kierowane jest głównie w stronę śląskiego FEST Festivalu, który wytrwale ogłasza kolejnych artystów.

FEst Festival

Co z FEST Festivalem 2020?

Osoby odpowiedzialne za imprezę zabrały głos i zapewniają, że FEST Festival z pewnością się nie odbędzie, jeśli nie otrzymają 100% gwarancji, że organizacja tego wydarzenia będzie bezpieczna. Jak na razie, prace nad festiwalem wciąż trwają, bo trwają one cały rok, a w obecnej sytuacji organizatorzy nie chcą podejmować decyzji o jego odwołaniu, ponieważ nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała w sierpniu. Być może FEST Festival będzie mógł się odbyć bez przeszkód.

Przygotowania tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest FEST Festival 2020, trwają cały rok. Pracuje przy nim sztab ludzi, którzy dopinają wszystko na ostatni guzik. Robimy wszystko, aby czekało na Was wydarzenie, które na długo pozostanie w waszej pamięci. Jeśli chcemy, abyście 13-15 sierpnia przeżyli w Chorzowie niezapomnianą przygodę, nie możemy zwolnić tempa.

Na tę chwilę załoga FEST Festivalu pozostaje optymistycznie nastawiona i wierzy, że w sierpniu będziemy się wspólnie bawić na wielkim święcie muzyki w Chorzowie. Dodatkowo zapewniają, że dalej będą ogłaszać tegoroczny line-up, który dociera dopiero do połowy!

FEST Festival line-up

Co, jeśli FEST Festival 2020 się nie odbędzie?

Organizatorzy imprezy biorą jednak pod uwagę fakt, że może się zdarzyć inaczej i w tym roku nie będziemy mogli spotkać się w Parku Śląskim. Na to również są przygotowani i gwarantują wszystkim festiwalowiczom zwrot kosztów za bilety, jeśli FEST Festival 2020 zostanie odwołany.

fest festival 2019
Fot. Zofia Paśnik

FEST Festival 2021 potrwa aż cztery dni!

Są również dobre informacje. Już teraz organizatorzy potwierdzają, że pracują równolegle nad przyszłoroczną edycją FEST Festivalu, która ma potrwać aż cztery dni! Dodatkowo, w przypadku, jeśli tegoroczna impreza się nie odbędzie, gwarantują swoim fanom następujące oferty:

  • Wszystkie karnety 3-dniowe stają się automatycznie karnetami 4-dniowymi na FEST Festival 2021
  • Posiadacze biletów 1-dniowych oraz weekendowych otrzymają specjalną ofertę, dzięki której w atrakcyjnej cenie, będą mogli je zmienić w karnety 4-dniowe

Całe oświadczenie organizatorów FEST Festivalu możecie przeczytać poniżej. Mamy nadzieję, że jednak spotkamy się w sierpniu w Parku Śląskim i będziemy się świetnie bawić!

Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.