Czesi przenoszą czerwcowy festiwal z Underworld, Skeptą i Beckiem


18 marca 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Metronome Prague, jeden z największych czeskich festiwali, nie odbędzie się w planowanym terminie. Czy to oznacza, że ten sam los czeka polskie festiwale organizowane w czerwcu?

Podobnie jak my, Czesi mogą pochwalić się prężnie rozwijającą się sceną festiwalową. Do naszych południowych sąsiadów regularnie zaglądają największe gwiazdy. Wśród najbardziej znanych czeskich festiwali wymienić należy Colours Of Ostrava, na którym co roku spotkać można tysiące Polaków. Co więcej, organizatorzy mając tego świadomość, z chęcią zapraszają naszych rodzimych artystów. W ubiegłych latach na Colours Of Ostrava wystąpili m.in. The Dumplings czy BOKKA.

Metronome Prague oficjalnie przełożony

Festiwali nie brakuje także w stolicy Czech, Pradze. Jednym z największych z nich jest Metronome Prague. W line-upie tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Underworld, Beck, Skepta, Oh Wonder czy Still Corners. Impreza miała odbyć się w dniach 17-19 czerwca. Jak jednak poinformowali organizatorzy, „wyprzedzając rzeczywistość” zdecydowano o przeniesieniu festiwalu. Nowy termin Metronome Prague to 7-9 września. Decyzja ta powinna dać do myślenia polskim festiwalowiczom i organizatorom…

Koronawirus: sytuacja w Polsce i Czechach

Do wczoraj w Czechach potwierdzono 434 przypadki. To o blisko 200 osób więcej niż w Polsce (stan w Polsce na poranek, 18 marca). Jednak w przypadku naszych sąsiadów, liczba nowych przypadków od dwóch dni maleje. Pik zachorowań osiągnięto 15 marca. Wyniósł on 109 nowych zachorowań. 16 i 17 marca było ich już mniej – kolejno 85 i 51 przypadków. Na podstawie tak krótkiego odstępu czasu, trudno mówić o tym, że Czesi opanowali sytuację, a epidemia w ich kraju jest w odwrocie. Kolejne dni pokażą, czy tendencja spadkowa jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków będzie się umacniać. Trzymamy kciuki by tak było, gdyż stanowi to nadzieję także dla Polski.

Koronawirus: Czesi przekładają. Co dalej z Tauron Nowa Muzyka?

Wracając jednak do tematu festiwali, ostrożność Czechów zdaje się nie być przesadzona. Jak można się domyśleć, za przykładem Metronome Festival pójdą kolejne duże imprezy w kraju. Przypomnijmy, że pierwotnie festiwal miał odbyć się 17-19 czerwca. Dla przykładu – niespełna tydzień wcześniej w Katowicach zaplanowano kolejną edycję Tauron Nowa Muzyka. Co więcej, zarówno w Pradze, jak i w Katowicach, mieli pojawić się ci sami headlinerzy. Mowa o zespole Underworld. Wobec tej sytuacji, nie pozostaje nam nic innego niż śledzić rozwój wypadków i trzymać kciuki za to, by epidemia została opanowana, a zaplanowane imprezy doszły do skutku…

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: