Czego słuchaliśmy w 2020? Posłuchaj naszych playlist!


05 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Rankingi z najlepszymi 2020 roku już stworzone. Czas więc obiektywnie przyjrzeć się temu, czego słuchaliśmy w minionym roku. Mamy dla Was wyjątkowe playlisty z najlepszymi premierami z 2020!

2020, czyli kryzys w muzyce? Niekoniecznie!

Mówi się, że 2020 nie był najlepszym rokiem dla branży muzycznej. Faktycznie, ten obszar kultury mocno ucierpiał w ostatnich miesiącach. Szczególnie oberwało się jego koncertowej odsłonie, której w zasadzie praktycznie nie było. Kluby zamarły, miasta ucichły, a poszaleć mogliśmy jedynie na domowych parkietach podczas koncertów streamowanych online. Tak wygląda nasza nowa rzeczywistość.

Jednak chcąc być obiektywnie szczerym, trzeba przyznać, że genialnych wydawnictw w tym roku nie brakowało. Obfitowała nimi wiosna, jak i jesień, co było nierzadko efektem przymusowego lockdownu artystów, którzy chcąc mimo wszystko dobrze spożytkować czas wolny od grania koncertów – scenę zamienili na studio.

Obfite w muzyczne nowości było nawet lato, które zazwyczaj kojarzy się z wydawniczą posuchą, bo wszystkich – zarówno artystów jak i fanów muzyki pochłania wtedy festiwalowe szaleństwo. Te wakacje były jednak dziwne i inne niż zawsze. Zamiast jechać na Open’era, wychodziliśmy na podwórka własnych domów i zasłuchiwaliśmy się w swoich ulubionych dźwiękach, którymi artyści konsekwentnie obdarowywali nas przez cały rok.

koncerty online

Piosenki, których słuchaliśmy w 2020

Czego słuchaliśmy w 2020? To pytanie wcale nie jest takie oczywiste. W 2020 słuchaliśmy dużo hip-hopu, który coraz śmielej ociera się o pop. Słuchaliśmy też alternatywy, która w Polsce dumnie się rozwija i pomalutku spycha z piedestału dotychczasowy mainstream. W naszych głośnikach nie brakowało również niesztampowego popu, którego reprezentanci nie boją się eksplorować i eksperymentować w różnych kierunkach, uzyskując unikatowe efekty. No i coraz śmielej przekonujemy się do azjatyckiej sceny k-popowej, bo trudno udawać, że ten fenomen nie istnieje.

Muzyczny 2020 w pigułce. Sprawdź playlisty na Spotify od Rytmy.pl

Na pytanie czego słuchaliśmy w 2020 roku, z pewnością najlepiej odpowiedzą nasze muzyczne podsumowania, które znajdziecie tutaj. Przez cały rok sumiennie aktualizowaliśmy również nasze selekcje z utworami, które ukazywały się przez ostatnie dwanaście miesięcy. Powstałe w ten sposób playlisty, które znajdziecie na naszym profilu na Spotify, to szybki throwback do tego, co grało w naszych słuchawkach w 2020 roku z podziałem na kategorie: polski pop, polska alternatywa, polski hip-hop oraz k-pop. Sprawdźcie!

Selekcja Rytmy.pl – POLSKI POP 2020

Selekcja Rytmy.pl – POLSKI HIP-HOP 2020

Selekcja Rytmy.pl – POLSKA ALTERNATYWA 2020

Selekcja Rytmy.pl – K-POP 2020

Rankingi z najlepszymi 2020 roku już stworzone. Czas więc obiektywnie przyjrzeć się temu, czego słuchaliśmy w minionym roku. Mamy dla Was wyjątkowe playlisty z najlepszymi premierami z 2020! 2020, czyli kryzys w muzyce? Niekoniecznie! Mówi się, że 2020 nie był najlepszym rokiem dla branży muzycznej. Faktycznie, ten obszar kultury mocno ucierpiał w ostatnich miesiącach. Szczególnie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.