Cukier zapowiada nowy album singlem „Spaliłem dla niej Rzym”


30 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Zespół Cukier powraca z muzyczną zapowiedzią swojego drugiego albumu. Sprawdźcie ich najnowszy singiel Spaliłem dla niej Rzym!

Cukier zapowiada drugą płytę. Premiera jeszcze w tym roku

Grupa Cukier mknie jak burza! Choć artystyczne drogi tworzących zespół producenta Amadeusza Krebsa oraz wokalisty i tekściarza Bartka Cabonia przecięły się dopiero w 2019 roku, Cukier ma już na swoim koncie świetnie przyjęty przez fanów muzyki alternatywnej, debiutancki album JEDEN, który ukazał się w zeszłym roku. Choć od jego premiery minęło zaledwie kilka miesięcy, kolektyw nie zamierza osiadać na laurach i już zapowiada kolejne wydawnictwo.

Nowy album Cukru ukaże się jeszcze latem tego roku. Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów tej premiery, ale właśnie dziś ukazał się pierwszy singiel zwiastujący to wydawnictwo – Spaliłem dla niej Rzym.

Cukier Spaliłem dla niej Rzym nowy album
Duet Cukier

Gorzki smak Cukru w singlu Spaliłem dla niej Rzym

Muzycznie, najnowsza propozycja od Cukru to eklektyczna mieszanka wpływów hip-hopu, rocka i awangardowej alternatywy. W tym wszystkim nie brakuje oczywiście również bardzo osobistych i przepełnionych grą słów tekstów. W informacji prasowej o utworze czytamy:

Spaliłem dla niej Rzym to pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu CUKIER. Utwór jest rozprawką o tym, że nie ma dobra i zła. Wszystko jest pomiędzy i to, co dobre dla jednych, może być tragiczne dla innych. Bez zbędnych przemyśleń piosenka to zapis zdrady i obraz skutków, które za sobą niesie. Pośrednio to metafora, jak nasze decyzje wpływają na nas i wszystko wokół. Żyjemy w świecie nieustannych pokus, ale nie o tym jest ten tekst. W tym przypadku jest jasne, że nie chodzi o małe przyjemności, a chęć zburzenia wszystkiego, kiedy nic już nie będzie takie samo.

Cukier Spaliłem dla niej Rzym nowy album
Cukier – „Spaliłem dla niej Rzym”, okładka singla

Sam duet Caboń-Krebs dodaje od siebie:

Spaliłem dla niej Rzym to taka rozprawka filozoficzna na bazie własnych doświadczeń. Mówimy „nowy/a ja”, nowy świat, a każde nowe ja to też „stare ty/ktoś”, które zostało w tych gruzach i płacze w kącie, samo. „Nikt nie rodzi się złym” znaczy nikt nie chce krzywdy, która i tak się dzieje. Ale nic nie jest biało czarne. Są kolory, które jednych rażą a innym dodają blasku.

Premierze singla towarzyszy niepokojący teledysk, za który odpowiada grupa COOLKOLEKTYW. Klip to mrugnięcie okiem w stronę fanów klasyki kina, którzy z pewnością dostrzegą w nim nawiązania do filmu Podziemny krąg. Sprawdźcie!

CUKIER – Spaliłem dla niej Rzym, zobacz teledysk

Zespół Cukier powraca z muzyczną zapowiedzią swojego drugiego albumu. Sprawdźcie ich najnowszy singiel Spaliłem dla niej Rzym! Cukier zapowiada drugą płytę. Premiera jeszcze w tym roku Grupa Cukier mknie jak burza! Choć artystyczne drogi tworzących zespół producenta Amadeusza Krebsa oraz wokalisty i tekściarza Bartka Cabonia przecięły się dopiero w 2019 roku, Cukier ma już na […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.