fot. Wojciech Trusewicz

„Lubię gdy cię nie ma” – CUKIER śpiewa o miłości, ale inaczej


05 czerwca 2021

Podziel się newsem:

CUKIER zaprezentował singlową balladę Lubię gdy cię nie ma, która zwiastuje nadchodzący album zespołu zatytułowany CK Anderson. W swoim najnowszym utworze duet wziął pod lupę dojrzałe już uczucie, jakie jednak nie jest gwarantem zachowawczych emocji.

CUKIER – w drodze do drugiej płyty

Ich zeszłoroczny album JEDEN był ciekawą alternatywą w alternatywie. To znaczy: przypałętał się jakby z zupełnie innego świata, ale ostatecznie pogodził hip-hopowe tradycje z nieco bardziej melodyjnymi wskazaniami. Debiut trafił tam, gdzie trafić powinien, to znaczy w gusta poszukiwaczy muzyki nowej oraz nieoczywistej. CUKIER ostatecznie i definitywnie nie gra bowiem dla wszystkich, mimo że Amadeusz Krebs oraz Bartek Caboń posiadają takie zaplecze, by tworzyć muzykę zwyczajnie popularną.

No i to robią, w pewnym sensie, w pewnym wymiarze całego spektrum swego artystycznego brzmienia. Nie musieli dobijać się długo, by ludzie ich pokochali, nie czekali też długo, by po debiucie, ponownie udać się do studia. Kolektyw już drugim singlem zapowiada płytę CK Anderson, która ukaże się ledwie rok, po wydaniu ich pierwszej płyty. Duet pozwolił sobie nie grać na czas – przekonajcie się sami, jak im to wyszło.

CUKIER singiel Lubię gdy cię nie ma preorder albumu
fot. Ola Bodnaruś

CUKIER w najnowszym singlu wyjaśnia Bukowskiego

Punktem wyjścia do Lubię gdy cię nie ma stał się cytat zaczerpnięty od Charlesa Bukowskiego, pisarza reprezentującego beat generation. Autora bardzo nośnego zresztą, do którego nie brak odniesień w popkulturze, ostatnio robiła to choćby Blauka, czy Kasia Lins – ta ostatnia nawet nadała swojej piosence tytuł jednej z jego własnych książek.

Przeczytaj: Cukier zapowiada nowy album singlem „Spaliłem dla niej Rzym”

Znaleźć właściwą równowagę między samotnością a tłumem – to jest sztuka

– Charles Bukowski

W przypadku zespołu CUKIER powyższy cytat doskonale odzwierciedla przesłanie zawarte w Lubię gdy cię nie ma. Międzygatunkowy kawałek, w którym wokal jest jednocześnie ochrypłym wołaniem, a chrzęszczący podkład wydobywa z jego słów dodatkowe pokłady prozaiczności – w tym przypadku, zdecydowanie będącej zaletą.

CUKIER – Lubię gdy cię nie ma

Drugi album zespołu, promowany przez single Lubię gdy cię nie ma oraz Spaliłem dla niej Rzym ukaże się 7 lipca. Preorder płyty CK Anderson możecie zamówić na stronie sklepzmuzyką.pl.

CUKIER zaprezentował singlową balladę Lubię gdy cię nie ma, która zwiastuje nadchodzący album zespołu zatytułowany CK Anderson. W swoim najnowszym utworze duet wziął pod lupę dojrzałe już uczucie, jakie jednak nie jest gwarantem zachowawczych emocji. CUKIER – w drodze do drugiej płyty Ich zeszłoroczny album JEDEN był ciekawą alternatywą w alternatywie. To znaczy: przypałętał się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.