Coldplay świętuje 20. urodziny debiutanckiego albumu “Parachutes”

Podziel się newsem:

Debiutancki album Coldplay – Parachutes skończył niedawno 20 lat. Z tej okazji zespół dzieli się związanymi z nim wspomnieniami i publikuje archiwalne ujęcia z teledysków.

20 lat od debiutanckiego albumu Coldplay – Parachutes

Coldplay to jeden z najpopularniejszych zespołów na całym świecie, który na scenie jest już prawie 25 lat. Przez ten czas grupa otarła się o wiele gatunków muzycznych, wypracowując swoje własne, autorskie, charakterystyczne brzmienie, którym dziś wciąż inspiruje się kolejne pokolenie twórców. Mimo to, zespołowi wciąż udaje się zaskakiwać swoich fanów, których nie brakuje na całym świecie, co udowodnili chociażby na swoim nowym albumie Everyday Life.

Fonograficznie Codplay, w niezmiennym składzie: Chris Martin, Guy Berryman, Will Champion oraz Jonny Buckland, zadebiutował dokładnie 20 lat temu. 10 lipca 2000 roku ukazał się, w pewien sposób przełomowy dla świata muzyki, album Parachutes, który rozpoczął piękną drogę muzyczną czwórki chłopaków z Londynu.

Coldplay Parachutes

Niespodzianki od Coldplay z okazji jubileuszu debiutu

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, muzycy i kierownik ich zespołu podzielili się na swoich profilach w social mediach wspomnieniami związanymi z albumem Parachutes. Czytamy między innymi wypowiedź managera, Phila Harvey’a:

Trouble to jeden z najlepszych momentów studyjnych zespołu, moim skromnym zdaniem. Jonny Buckland slide’ujący na gitarze – czego chcieć więcej?

Coldplay dzieli się niepublikowanymi ujęciami teledysku do utworu Yellow

Wszystkie teledyski, które powstały do utworów z albumu Parachutes zostały dodatkowo zremasterowane i dodane na serwis YouTube w rozdzielczościach HD. To jednak nie koniec niespodzianek! Zespół podzielił się także niepublikowanymi ujęciami z planu zdjęciowego klipu do utworu Yellow – jednego z największych przebojów Coldplay i w historii muzyki w ogóle. Zespół pisze:

Oto pierwsze ujęcie z teledysku do Yellow (ukrywane w podziemiach od 2000). W tej wersji miało być mnóstwo dodatków, ale cały dzień padało, więc odesłaliśmy je do domu o 16:00. Chris złapał wtedy kamerzystę i powiedział: “Chodźmy się po prostu przejść brzegiem plaży”. Jak się okazało – wyszło świetnie!

Zobaczcie, jak teledysk do Yellow wyglądałby, gdyby nie zaczęło padać!

Debiutancki album Coldplay – Parachutes skończył niedawno 20 lat. Z tej okazji zespół dzieli się związanymi z nim wspomnieniami i publikuje archiwalne ujęcia z teledysków. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 […]


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →