Kadr z teledysku

Cichoń zaprezentował nowy singiel – “Młody C”


30 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Do niedawna reprezentant krakowskiego podziemia, dziś ksywa, o której może się niebawem zrobić bardzo głośno. Cichoń, podzielił się z nami nowym singlem.

Cichoń w zupełnie nowej odsłonie

Tym razem raper dał się nam poznać od zupełnie innej strony niż dotychczas. Wcześniej publikowane utwory, choć różnorodne w tematyce i rozstrzelone muzycznie we wszystkie strony, odznaczały się jednym – spokojem i raczej chillowym vibe’m. Tym razem Cichoń rapuje energicznie i agresywnie. Jest to drugi singiel rapera wydany pod szyldem Def Jam Recordings Poland obok głośnego Przykro. O reprezentancie tej wytwórni wiemy jak na razie bardzo mało, jednak tymi dwoma singlami pokazał, że potrafi się odnaleźć w naprawdę przeróżnych stylistykach. A to już czynnik, który sprawia, że z ciekawością będziemy sprawdzać wszystkie jego kolejne ruchy.

Przeczytaj: Moje Rytmy #52: Cichoń

Cichoń nowy singiel
Instagram

Postać enigmatyczna

Miałem jakoś 14 lat, pobrałem z torrentów całą dyskografię Ostrego i słuchałem chronologicznie wszystkiego po kolei. Przyszedł czas na Jazz Dwa Trzy. Słucham i zakochuję się od pierwszego odsłuchu. Sposób wykorzystania sampli, budowa utworów, brzmienie, teksty. Dla mnie to było coś niesamowitego i na pewno ten album miał duży wpływ na to, jaką muzykę zacząłem robić i że w ogóle zacząłem ją robić.

– powiedział Cichoń w wywiadzie z Weroniką Szymańską

Ten bardzo dobrze osłuchany z rapem zawodnik wśród inspiracji wymienia także przekrój amerykańskiej sceny, Kaliber 44 oraz Paktofonikę. O młodym krakowskim raperze trzeba wiedzieć, że zanim zaczął rapować, zajmował się także produkcją muzyczną. Nie odznacza się wyrazistym wizerunkiem, sprawia raczej wrażenie chłopaka, który woli trzymać się na uboczu i pozwolić muzyce, by go przedstawiła. Jak do tej pory wychodzi mu to naprawdę dobrze. Nie możemy się doczekać daty premiery jego pierwszego albumu.

Cichoń – Młody C

Utwór został wyprodukowany przez Pieruuna oraz D3W. Za mix i master odpowiedzialny jest Łukasz Hodakowski, za realizację teledysku natomiast Maciej Pieczykolan.

Do niedawna reprezentant krakowskiego podziemia, dziś ksywa, o której może się niebawem zrobić bardzo głośno. Cichoń, podzielił się z nami nowym singlem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Cichoń w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →